Artykuł sponsorowany Montaż ogrodzenia ze stali zwykłej malowanej proszkowo

Montaż ogrodzenia ze stali zwykłej malowanej proszkowo

Ogrodzenia ze stali zwykłej malowanej proszkowej wykonywane są w różnych modelach. Niektóre z nich wymagają przygotowania filarów kamiennych, inne zaś specjalnych rowków/fundamentów. Nie zważając na technikę montażową, zawsze cały ten proces musi przebiegać w kilku ważnych etapach. Poznaj je razem z nami.

 W poszukiwaniu firmy montażowej

Jeśli kupiłeś gotowe ogrodzenie ze stali zwykłej malowanej proszkowo, ale bez usług montażowych, znajdź dobrą firmę, która się nimi zajmuje. Najlepiej wybieraj przedsiębiorstwa, które wyspecjalizowane są również w różnego rodzaju obróbkach metalowych, cięciu stali, a także w innych działaniach ślusarskich, które mogą przydać się przy przeprowadzaniu poprawek w danej konstrukcji. W przypadku kiedy zamówiłeś ogrodzenie od pracowni metaloplastycznej, z pewnością zagwarantuje Ci ona także montaż. Dobrą firmą w tym zakresie jest FU Waldemar Ziemski, która przygotowuje również piękne balustrady, czy poręcze.

Wizja lokalna

Ważnym elementem pracy, przy montażu ogrodzeń ze stali zwykłej, jest przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej. Mowa o wykonaniu pomiarów działki, czy też zapoznaniu się z projektami zagospodarowania terenu i specyfikacją zakupionych konstrukcji ogrodzeniowych. Takie podejście to pracy, pozwala montażystom, przeprowadzić bardzo sprawny proces, którego finalnym efektem będzie precyzyjnie ułożony, spójny i trwały system grodzeniowy.



Projekt montażowy

Wbrew pozorom przy większych pracach montażowych, bardzo często ważny jest także projekt. Może on dotyczyć np. przygotowania szczegółowego harmonogramu prac, z podzieleniem ich na odpowiednie etapy. Tu warto pamiętać o tym, aby firma montażowa, uwzględniła ważny czynnik pogodowy. W przypadku dużej wilgotności powietrza, czy przy deszczu, nie można wykonywać prac murarskich, zasypu fundamentów, czy też spawania konstrukcji.

Prace wykonawcze

Dla średniej wielkości działki, która wymaga systemu grodzeniowego ze stali zwykłej malowanej proszkowo, tylko od strony frontowej, czas prac wykonawczych, nie powinien być dłuższy, niż kilka/kilkanaście godzin. Najczęściej zatem realizacja jest jednodniowa, a ewentualne prace dodatkowe: porządkowe i zabezpieczające konstrukcje powłokami, przeprowadzane są po pełnej stabilizacji konstrukcji.

Warto wiedzieć! Jeśli zależy Ci na niskich kosztach wykonawstwa i montażu ogrodzenia ze stali zwykłej, wybieraj na swojego producenta/montażystę, mniejszą firma, działającą w branży usług ślusarskich. To one gwarantują bardzo atrakcyjne ceny, znacznie niższe niż te, zapewniane przez znane przedsiębiorstwa bram/ogrodzeń itp.

Co zawierają prace montażowe w terenie z wykonaną niwelacją?

Aby dokonać montażu ogrodzenia ze stali zwykłej – np. w modelu panelowym – należy przygotować działkę pod kątem niwelacji terenu. Tylko wtedy można przejść do takich prac, jak wykonanie wykopów pod stopy betonowe/metalowe słupków, bram, furtek; zabetonowanie słupków ogrodzeniowych; do montażu ogrodzenia frontowego; a także do montażu pozostałych elementów systemu grodzeniowego – mowa o ogrodzeniu bocznym i tylnym, które może stanowić siatka pleciona, siatka zgrzewana lub panele.

Wybieraj stal zwykłą malowaną proszkową!

Jeśli chcesz postawić na bardzo estetyczne ogrodzenie, które nie będzie wymagało przeprowadzania częstych konserwacji, postaw na stal zwykłą malowaną proszkowo, która często poddawana jest także wcześniejszym procesom zabezpieczania struktury przeciw korozji. Sama technika malowania proszkowego, jest zaś pożądana głównie dlatego, iż konstrukcja bram, furtek, czy też ogrodzenia, jest niesamowicie gładka, bez zgrubień i nierówności. Tego typu wykończenie estetyczne, zapewnia także idealną przyczepność farb, które nie odpryskują po nawet kilku lata, wykazując wysoką odporność na wilgoć, wodę, mróz, promieniowanie UV, czy też uszkodzenia mechaniczne! 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas