Artykuł sponsorowany  Montaż i serwis agregatów kogeneracyjnych dla przemysłu - TAPI Przedsiębiorstwo Instalacyjne Sp. z o.o.

Montaż i serwis agregatów kogeneracyjnych dla przemysłu - TAPI Przedsiębiorstwo Instalacyjne Sp. z o.o.

Kogeneracja to rozwiązanie polecane dla zakładów przemysłowych, które wykorzystują do zasilania procesów technologicznych ciepło i energię elektryczną. System ten minimalizuje straty, które powstałyby w przypadku oddzielnej produkcji energii elektrycznej i ciepła. Montażem i projektowaniem instalacji przemysłowych, w tym systemów kogeneracji gazowej, zajmuje się firma TAPI Przedsiębiorstwo Instalacyjne Sp. z o.o. z Gdańska.

Czym są systemy kogeneracji gazowej?

Przedsiębiorcy coraz chętniej rozważają stosowanie niskoemisyjnych źródeł energii w zakładach przemysłowych i przetwórczych. Alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła, które wykorzystują paliwa kopalniane, jest kogeneracja zasilana gazem. To proces technologiczny, w którym produkcja energii przebiega w sposób skojarzony. Oznacza to, że w wyniku spalania gazu lub biogazu wytwarza się zarówno energia elektryczna, jak i cieplna.

Dzięki temu pierwotna energia wykorzystywana jest znacznie efektywniej, a do wytworzenia tej samej ilości prądu i ciepła zużywa się mniej paliwa. Dla przedsiębiorców jest to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo, za którym dodatkowo przemawiają względy ekologiczne.

Gazowy system kogeneracyjny odzyskuje ciepło odpadowe dzięki modułowi odzysku ciepła. Następnie odzyskana energia cieplna przekazywana jest do akumulatora, który ma postać zaizolowanego cylindra o dużej pojemności, np. 250 m3. Nagromadzona w akumulatorze energia cieplna zostaje w dalszej kolejności odbierana przez miejscową sieć ciepłowniczą. 

- wyjaśniają specjaliści z firmy TAPI Przedsiębiorstwo Instalacyjne Sp. z o.o.

Z czego składają się systemy kogeneracji gazowej od firmy TAPI?

Doświadczone przedsiębiorstwo w procesie skojarzonej gospodarki energetycznej wykorzystuje gaz ziemny. Wysokiej klasy gazowe agregaty prądotwórcze od sprawdzonych marek, jak Jenbacher, zapewniają wysoką wydajność i jakość. TAPI Przedsiębiorstwo Instalacyjne Sp. z o.o. z Gdańska wykonuje zespoły kogeneracyjne, które składają się m.in. z agregatów prądotwórczych, systemu odbioru i odzysku ciepła z agregatów oraz systemu odprowadzenia spalin.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizacji układów kogeneracji dla przemysłu, a także w projektowaniu i wykonawstwie instalacji grzewczych oraz chłodniczych.  Przeprowadza także prace serwisowe agregatów kogeneracyjnych oraz zajmuje się obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną. Instalacje przemysłowe realizowane przez firmę wykonywane są przez wyspecjalizowany zespół. Eksperci służą także fachowym doradztwem w zakresie doboru optymalnych rozwiązań.

Opracowanie:

Tapi Przedsiębiorstwo Instalacyjne sp. z o.o.

Gdańsk , Kartuska 418

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas