Artykuł sponsorowany Modernizacja instalacji grzewczej – na czym to polega?

Modernizacja instalacji grzewczej – na czym to polega?

Nie ulega wątpliwości, że instalacja grzewcza odgrywa bardzo ważną rolę w każdym budynku. Z czasem jednak jej efektywność spada i wówczas konieczne jest przeprowadzenie remontu, modernizacji lub wymiany. Użytkowanie starego systemu przekłada się bowiem na duże straty ciepła i wysokie rachunki. Zastanówmy się zatem, na czym polega unowocześnienie instalacji centralnego ogrzewania i kiedy warto się na to zdecydować. 

Kiedy należy przeprowadzić modernizację instalacji grzewczej?

Wiele czynników może wskazywać na konieczność wprowadzenia pewnych zmian w posiadanej instalacji grzewczej. Do najważniejszych kwestii należy jej efektywność – jak zostało wspomniane, niska sprawność systemu skutkuje stratami ciepła i w rezultacie obciążeniem domowego budżetu. Nowoczesne instalacje obniżają zużycie energii w celach ogrzewania, dzięki czemu można zaoszczędzić na regularnych wydatkach. Ponadto zapewniają one wyższy komfort termiczny domownikom i pozwalają pozbyć się problemów związanych z użytkowaniem – na przykład zapowietrzania się grzejników. Modernizację instalacji c.o. można przeprowadzić też w celach estetycznych, gdy stare grzejniki czy połączenia rurowe na ścianach zaburzają prezentację wnętrza.  

Na czym polega unowocześnienie instalacji grzewczej?

Modernizacja systemu grzewczego pozwala przede wszystkim dostosować go do obecnych wymagań i standardów technicznych. Zakres prac uzależniony jest od indywidualnych czynników. Przykładowo w sytuacji, kiedy stalowe rury pokryte są rdzą, warto je wymienić. W ramach modernizacji często wykonuje się również wymianę samego kotła, co zazwyczaj pociąga za sobą konieczność zakupu nowego osprzętu – m.in. zaworów, pomp czy naczynia wzbiorczego. Możemy zdecydować się na model wykorzystujący te same lub inne paliwo, choć drugi przypadek wiąże się z wprowadzeniem radykalnych zmian. Niekiedy jest to jednak konieczne, gdy przepisy antysmogowe narzucają nam obowiązek rezygnacji z ogrzewania obiektu paliwem stałym. 

Komu zlecić modernizację instalacji grzewczej?

Unowocześniona instalacja grzewcza to wyższy komfort, niskie rachunki i bezproblemowa obsługa. Chcąc jednak mieć pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony poprawnie, powinniśmy szczególnie zastanowić się nad wyborem wykonawcy. Dobra firma instalatorska, taka jak Instalacje wod-kan, gazowe, c.o. z Kietrza, której właścicielem jest Czesław Babik, będzie w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie do specyfiki zastosowania. Uwzględni przy tym zarówno indywidualne kwestie związane z obecną instalacją grzewczą, jak i oczekiwania użytkowników. Ponadto udzieli nam merytorycznego doradztwa na każdym etapie przeprowadzanych prac. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas