Artykuł sponsorowany Minikoparka – jakie prace ziemne można nią wykonać?

Minikoparka – jakie prace ziemne można nią wykonać?

Prace ziemne stanowią nieodłączny element każdej inwestycji. Są one podstawą, dzięki której można przejść do następnych etapów budowy, dlatego ich rzetelne wykonanie jest bardzo ważne i gwarantuje stabilność i solidność konstrukcji. Nie zawsze podczas tego typu prac konieczne jest wykorzystywanie ciężkiego sprzętu, ponieważ bardzo dobrze poradzi sobie także minikoparka. Do jakich rodzajów wykopów dobrze sprawdzi się tego typu maszyna? Sprawdź!

Wykopy pod instalacje

Minikoparka to niezastąpione urządzenie podczas prac budowlanych. Pomimo swojej niepozornej wielkości, doskonale sprawdzi się ona do precyzyjnych wykopów, na przykład pod instalacje doprowadzające niezbędne media do budynku. Dlatego też jest to przydatna maszyna zarówno podczas mniejszych inwestycji typu budowa domu jednorodzinnego, jak i podczas budowy dużych budynków użyteczności publicznej czy też osiedli. Minikoparka umożliwia szybkie i sprawne wydrążenie tuneli pod kanalizację sanitarną, wodę, gaz czy też kanalizację kablową. Tego typu czynność musi zostać wykonana dokładnie i zgodnie z pierwotnym planem, dlatego wybór niewielkiego, poręcznego urządzenia będzie najlepszym rozwiązaniem.

Prace ziemne pod fundamenty

Pomimo że minikoparka jest z wyglądu niepozornym urządzeniem, spektrum jej zastosowań jest niezwykle szerokie. Jak sugeruje bowiem pracownik z firmy El-Mont, maszyna ta doskonale sprawdzi się także do przeprowadzenia prac ziemnych pod fundamenty. Podczas tego typu czynności bardzo ważne jest dokładne wyznaczenie obszaru przeznaczonego na wykopy, dzięki czemu operator będzie wiedział, w jakim miejscu rozpocząć prace. Samo wykonanie wykopu to jednak nie wszystko, ponieważ jak wiadomo, ziemia będzie się obsuwać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie ziemi wzdłuż wykopu na szerokość około 1 m, co zapobiegnie osypywaniu się luźnej warstwy gleby zwanej humusem. Warto nadmienić, że wysokość wykopu jest zależna od głębokości posadowienia budynku. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas