Artykuł sponsorowany Metody i cele matowienia balustrad

Metody i cele matowienia balustrad

Balustrady można przekształcać i udoskonalać na różne sposoby. Jedną z metod jest matowienie powierzchni. Matowe wykończenie prezentuje się nad wyraz elegancko, a ponadto zwiększa funkcjonalność konstrukcji metalowej. Jak matowi się balustrady i jakie korzyści można czerpać z takiej usługi? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Czytaj dalej.

Jak matowi się balustrady?

Samodzielne matowienie balustrad z reguły odbywa się przy użyciu materiałów ścierających, takich jak bloki ścierne lub papiery ścierne.  Na rynku dostępne są także specjalistyczne pasty do matowienia i polerowania, przeznaczone wyłącznie do balustrad.

Profesjonalne firmy produkcyjno-serwisowe zajmujące się renowacją balustrad, takie jak FarmaTech, stawiają na specjalistyczne środki chemiczne i mechaniczne. Metal pokrywa się specjalną powłoką, a następnie wykonuje się czynności manualne, które mają na celu doprowadzenie do satysfakcjonującego efektu końcowego.

Do dodatkowych czynności z zakresu renowacji balustrad można jeszcze zaliczyć:

  • polerowanie,
  • malowanie,
  • cynkowanie,
  • lakierowanie.

Właściwości praktyczne

Usługi matowienia balustrad często zlecają przedsiębiorstwa i obiekty użyteczności publicznej. Nic dziwnego, bowiem dzięki temu można znacznie zaoszczędzić na kosztach oczyszczania konstrukcji, a przy okazji zyskuje się bardzo estetycznie wykończoną powierzchnię.

Zmatowione balustrady są bardziej odporne na działanie szkodliwych czynników mechanicznych i atmosferycznych, a ponadto mniej się brudzą w porównaniu ze swoimi „błyszczącymi” odpowiednikami. 

Kwestia estetyki

Na balustradach o zmatowionej powierzchni nie odznaczają się tłuste plamy i ślady po dłoniach. Ta zaleta będzie istotna szczególnie w miejscach publicznych, gdzie dochodzi do częstego kontaktu skóry z metalem.

Wygląd matowo wykończonych balustrad to oczywiście kwestia do subiektywnego rozważenia, jednak powszechnie uważa się, że matowe powierzchnie prezentują się bardzo elegancko i estetycznie. Konstrukcja nabiera wówczas nowoczesnego charakteru.
Z pewnością warto więc rozważyć matowienie balustrady – zwłaszcza jeśli dany obiekt jest akurat w trakcie renowacji.

Osoby zarządzające nowo powstającą inwestycją zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest każdy detal. Matowe balustrady przy frontowym wejściu udoskonalają stylistykę budynku, co ma także znaczenie w kontekście decyzji inwestycyjnych zainteresowanych osób.

Czy warto samodzielnie matowić balustrady?

Samodzielne przekształcanie balustrady nie należy do łatwych czynności. Nieznajomość techniki i niewłaściwe narzędzia oraz preparaty mogą sprawić, że efekt końcowy nie będzie zadowalający.

Najlepiej zlecić usługę matowienia balustrad profesjonalnej firmie, specjalizującej się w tego typu czynnościach. Przy okazji można liczyć na fachowe wsparcie i doradztwo w zakresie dodatkowych usług renowacyjnych i nie tylko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas