Artykuł sponsorowany Metalowe schody wewnętrzne – nowoczesność czy klasyka?

Metalowe schody wewnętrzne – nowoczesność czy klasyka?

Właściciele domów wielokondygnacyjnych muszą zmierzyć się z przynajmniej  jednym zadaniem więcej niż ci, którzy postawili na rozwiązanie parterowe. O czym konkretnie mowa? Chodzi oczywiście o konieczność połączenia ze sobą poszczególnych pięter za pomocą schodów. Bardzo istotne jest to, aby schody w jak największym stopniu współgrały z koncepcją wykończenia wnętrza. Powinny być również trwałe i bezpieczne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż schodów metalowych. Co warto o nich wiedzieć?

Schody metalowe – konstrukcja

Choć schody metalowe mogą budzić pewne skojarzenia ze stosunkowo prostą konstrukcją, która cechuje się surowością wykonania i brakiem przywiązania uwagi do detali ozdobnych, okazuje się, że nie do końca tak jest. Współcześnie produkowane schody metalowe przeznaczone do wnętrza domu, zapewniają klientom przede wszystkim ogromną elastyczność. Jak to rozumieć? Nie należy wychodzić z błędnego założenia, iż z metalu wykonane są wszystkie elementy, choć oczywiście może tak być. Z materiału tego wykonana jest konstrukcja nośna, a o tym, z czego wytworzone będą stopnie oraz poręcze, decydują już sami inwestorzy.

Rozwiązanie takie stwarza przede wszystkim możliwości połączenia wytrzymałości mechanicznej stali z naturalnym pięknem kamienia lub drewna. W zależności od stylu wykończenia wnętrza schody mogą nosić znamiona architektury nowoczesnej lub klasycznej.  Balustrady mogą być wyprodukowane zarówno ze szkła, jak i ze stali kutej, która w zdecydowanej większości przypadków odznacza się stylistyczną błyskotliwością wykonania. Jakie rodzaje schodów metalowych mają do wyboru klienci?

Rodzaje schodów metalowych

Konstrukcja schodów metalowych, którą potocznie można nazwać kształtem, będzie miała bezpośredni wpływ na estetykę oraz komfort użytkowania. Zawsze warto zadbać o to, aby maksymalnie połączyć te cechy. Dlatego w pomieszczeniach o wystroju modernistycznym doskonale sprawdzą się proste schody, ze szklonymi balustradami ze stali nierdzewnej. W domach o wystroju klasycznym można pozwolić sobie na rozwiązania bezpośrednio odwołujące się do różnego rodzaju stylów z lat uprzednich. Tu z pewnością warto postawić na stal kutą oraz drewno.

Ponadto najlepsi producenci schodów metalowych, do których zdecydowanie zalicza się firma Alab, zapewniają swoim klientom projektowanie, wytworzenie, oraz montaż schodów zabiegowych, łamanych i wachlarzowych. Na specjalną uwagę zasługują jednak schody spiralne, które w każdym pomieszczeniu będą prezentowały się zjawiskowo. Istnieje również spore prawdopodobieństwo, że staną się one obiektem zazdrości wielu osób.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas