Artykuł sponsorowany Maszyny budowlane niezbędne na placach budów

Maszyny budowlane niezbędne na placach budów

Wiele czynności budowlanych wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Na każdym etapie konieczny jest dostęp do maszyn budowlanych, mających przenosić ciężkie materiały lub umożliwiać wykonywanie prac na wysokości. W przypadku, kiedy firma nie ma odpowiednich urządzeń, może zdecydować się na ich wynajem. Kiedy warto to zrobić i jakie maszyny mogą być przydatne?

Jaki sprzęt jest niezbędny na placu budowy?

Roboty ziemne są stałym elementem każdej budowy. Koparka znajduje zastosowanie głównie podczas oddzielania urobku. Za jej pomocą ładuje się go na pojazdy transportowe lub składowiska. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się ładowarka, używana między innymi do wybierania gruntu, załadunku i transportu urobku oraz przenoszenia materiałów. W miejscach trudno dostępnych, o delikatnym gruncie warto zdecydować się na miniładowarkę. Jej atutem jest to, że nie niszczy podłoża.

Samochód samowyładowczy, nazywany również potocznie wywrotką, pełni wiele ważnych funkcji na placu budowy. Ta maszyna pozwala na wywóz zbędnej ziemi czy gruzu oraz dostarcza na miejsce potrzebne materiały o dużej masie.

Często przydatny okazuje się również podnośnik koszowy. Wykorzystywany jako drabina lub rusztowanie, znacząco usprawnia pracę. Istnieje możliwość dobrania wysokości, na jaką zostanie podniesiony, co daje dużą swobodę działania. Świetnie sprawdza się też w sytuacjach, gdy trzeba przetransportować materiały w trudno dostępne obszary.

Czasem w trakcie większej budowy niezbędny staje się wynajem dźwigu o dużej nośności. Używa się go do przenoszenia ciężkich ładunków oraz dostarczania materiałów na wysokie kondygnacje.

Czy warto wynająć maszyny budowlane?

Nabycie sprzętu budowlanego to inwestycja wymagająca jednorazowego wydania dużych nakładów pieniężnych. Wiążą się z tym również wysokie koszty przechowywania. Zdarza się więc, że małe firmy nie mają dostępu do wszystkich niezbędnych na placu budowy maszyn ze względu na niewielkie wyposażenie lub brak funduszy na ich zakup. Nierzadko zdarzają się też awarie w trakcie realizowania zleceń budowlanych, które mogą zatrzymać pracę nawet na kilka tygodni. Często również osoby prywatne decydują się na samodzielną budowę domu, a to warunkuje konieczność skorzystania ze specjalistycznych urządzeń.

We wszystkich tych sytuacjach najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu, np. od firmy Olstal z Nowego Sącza. Daje to możliwość wykonania niezbędnych robót za pomocą specjalistycznych urządzeń bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas