Artykuł sponsorowany Masy modelujące, czyli nieniszczący pomiar trudno dostępnych elementów

Masy modelujące, czyli nieniszczący pomiar trudno dostępnych elementów

Do przeprowadzenia pomiarów trudno dostępnych miejsc – takich jak otwory kształtowe, gwinty czy profile – często wykonuje się odpowiednie przekroje bądź otwory rewizyjne. Są to czynności czasochłonne, na szczęście nie zawsze konieczne. Z pomocą przychodzą bowiem nowoczesne technologie, umożliwiające dokonanie tzw. pomiaru nieniszczącego.

Czym jest pomiar nieniszczący?

Pomiar nieniszczący to funkcja, rozszerzająca możliwości projektorów, mikroskopów oraz innych systemów optycznych (systemów obróbki obrazu), poprzez wykorzystanie metod mierniczych, nie wpływających bezpośrednio na zdolności wytrzymałościowe i eksploatacyjne badanych elementów. Piszą w uproszczeniu – podczas przeprowadzania pomiaru, elementy nie ulegają jakimkolwiek uszkodzeniom czy zniszczeniom.

Masy elastyczne PLASTIFORM

Jedną z metod pomiaru nieniszczącego jest wykonanie wypełnień przy użyciu specjalnych mas elastycznych oraz uzyskanie precyzyjnych parametrów powstałego w ten sposób odlewu. Jest to rozwiązanie oferowane przez francuską firma PLASTIFORM – w Polsce dostępne za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów, takich jak Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego VENTURE Sp. z o.o. z Wrocławia.

Jak to działa?

W ofercie znajdziemy masy o różnej (głównie płynnej) konsystencji i elastyczności. Pozwalają one na bardzo wierne odwzorowanie wewnętrznego kształtu małych i średnich elementów. Dzięki odpowiednio dobranym właściwościom mas – takim jak elastyczność czy kurczliwość – pomiar charakteryzuje się dużą dokładnością. Skurcz masy po polimeryzacji nie przekracza 1 mikrona. Ponadto, masa jest łatwa do ucięcia, przy pomocy specjalnego obcinaka. Wszystko to sprawia, że masy elastyczne są obecnie jedną z najlepszych metod wykonywania pomiarów nieniszczących. Osoby, zainteresowanie wykonywaniem pomiarów w podobny sposób, powinny zapoznać się z ofertą P.H.Z. VENTURE Sp. z o.o. oraz z katalogami produktowymi PLASTIFORM. Satysfakcja gwarantowana.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas