Artykuł sponsorowany Małe mieszkanie z pomysłem

Małe mieszkanie z pomysłem

Sprawny projektant wnętrz jest w stanie zaaranżować dowolne mieszkanie – także to o niewielkim metrażu. Kawalerki mogą być naprawdę urokliwe, funkcjonalne i przestronne, jeśli tylko zostaną odpowiednio urządzone. W starym budownictwie nie obędzie się bez szeroko zakrojonych prac remontowych, które warto przeprowadzić pod kątem maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Małe mieszkanie nie musi oznaczać kompromisu

Kupno starej kawalerki to dopiero początek naszej drogi do stworzenia przytulnego i funkcjonalnego wnętrza. Musimy przede wszystkim wiedzieć, że niezależnie od metrażu, nie musimy rezygnować z udogodnień. Nawet do najmniejszych kawalerek zmieści się zmywarka i pralka, wystarczy tylko odpowiednio je zaaranżować. Już na samym początku warto skonsultować się ze studiem projektowania wnętrz takim jak IK Design. Określimy dzięki temu swoje priorytety, a zorientowani w dostępnych na rynku rozwiązaniach specjaliści pomogą nam w ich realizacji.

Kawalerkę trzeba przede wszystkim otworzyć – eliminacja zbędnych przegród i ścian to podstawa, dzięki której zyskamy wiele wolnej przestrzeni. Częstym widokiem są kawalerki łączące pokój dzienny z kuchnią i zdecydowanie nie jest to zły pomysł – musimy tylko zadbać o odpowiednią wentylację. Zdecydowanie warto postawić na wyspę, która oddzieli kuchnię od pokoju, stanowiąc przy tym dodatkowy blat kuchenny i pojemną szafkę.

W małej łazience znajdzie się miejsce na wiszącą szafkę, prysznic, pralkę, zlew i szafkę pod nim – najlepiej, by elementy te były idealnie dobrane, maksymalnie wykorzystując dostępny metraż. Ich dobre spasowanie pozwoli na ograniczenie szczelin i miejsc, do których trudno będzie dotrzeć, dzięki czemu ułatwimy sobie sprzątanie.

Wszystko na swoim miejscu

Małe mieszkania mają tendencję do szybkiego zagracania się, dlatego sprawny projektant wnętrz zaoferuje nam wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu. Podstawą jest oczywiście pojemna szafa, najlepiej z łatwymi w użytku i niewymagającymi wiele miejsca drzwiami przesuwnymi. W kuchni także może być dużo miejsca, dzięki szafkom wiszącym i wspomnianej wyżej wyspie.

Zaprojektowanie małej łazienki to jednak dużo trudniejsze zadanie, wymagające rozplanowania przestrzeni od A do Z. Już samo poprowadzenie rur może zwiększyć nasze możliwości, bowiem przestrzeń, którą mogłyby zajmować, można wykorzystać na dodanie kolejnej szafki. Częstym rozwiązaniem stosowanym w mniejszych łazienkach jest szafka nad toaletą, w której bez problemu zmieścimy środki czystości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas