Materiał Partnera Kupno czy wynajem systemów szalunkowych?

Kupno czy wynajem systemów szalunkowych?

 

Młode, jak i długo działające na rynku firmy budowlane, wielokrotnie zastanawiają się nad tym, czy bardziej opłacalne jest kupno systemów szalunkowych, czy też ich wynajem. Przy próbie odpowiedzi na to pytanie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym kwestie finansowe. Kierując się nimi, podejmiemy odpowiednią decyzję, będącą strzałem w dziesiątkę dla naszej firmy.

Opcja pierwsza – wynajem systemów szalunkowych

Systemy szalunkowe, przede wszystkim powinny wynajmować młode firmy budowlane, które testują różne technologie budowlane, a także których wielokrotnie nie stać na inwestowanie w profesjonalny sprzęt oraz osprzęt, czy narzędzia. To dla nich wypożyczanie szalunków, staje się źródłem optymalizacji finansowych, a także możliwości podejmowania bardziej złożonych inwestycji. Na opcję wynajmu powinny zwrócić również uwagę przedsiębiorstwa, które tylko sporadycznie podejmują się działań budowy obiektów w wersji monolitycznej. Dzisiaj bowiem przy tworzeniu domów np. z różnych gotowych prefabrykatów, nie trzeba wykorzystywać złożonych systemów szalunków ściennych, czy też fundamentowych i stropowych. Do największych zalet opcji wynajmu systemu szalunkowego należą zaś:

  • brak kosztów przechowywania szalunków,
  • możliwość ich dowolnego dostosowywania/wypożyczania,
  • brak kosztów regeneracji,
  • brak kosztów zakupu,
  • niskie koszty wypożyczenia i transportu,
  • a także możliwość testowania różnych odmian systemów.

Opcja druga – kupno systemów szalunkowych

Na kupno systemów szalunkowych decydują się – co jest uzasadnione w działaniu – duże firmy budowlane, które stać na koszty przechowywania, regeneracji, samego zamówienia i opłacania, czy nawet późniejszej wymiany. Przedsiębiorstwa gwarantujące głównie usługi budowlane w technologiach monolitycznych, powinny bowiem być stale wyposażone w taki osprzęt, sprawnie nim operując: transportując, montując oraz demontując. Przy bardziej złożonych inwestycjach, również tych kubaturowych, opłacalne może okazać się posiadanie własnych konstrukcji, między innymi ze względów czasowych. Wypożyczenie długoterminowe nie zawsze jest najlepszą z możliwych opcji. Wiedzą o tym klienci firmy STEMP-BUD, która wyspecjalizowała się w dystrybucji wysokiej klasy szalunków stropowych i ściennych, które mogą być zarówno używane, jak i całkowicie nowe. Przedsiębiorstwo nie zamyka się także na opcję pierwszą – wypożyczenia – gwarantując m.in. podpory budowlane ocynkowane o regulowanej wysokości w przedziale 150–550 cm, głowice krzyżowe, trójnogi, dźwigary H20 o długości od 70 do 590 cm, oraz sklejki szalunkowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas