Materiał Partnera Kostka brukowa pod budowę drogi dojazdowej – jaką wybrać?

Kostka brukowa pod budowę drogi dojazdowej – jaką wybrać?

Budując drogę dojazdową do własnej posesji należy się dobrze zastanowić jakiego materiału użyć. Przede wszystkim musimy myśleć przyszłościowo – musimy wybrać materiał, dzięki któremu droga nie będzie się zapadać, pękać, nie będą się tworzyły kałuże itp. Projektując dojazd do własnej posesji można też przemyśleć wzór drogi – pod kątem estetyczności domu i jego otoczenia. 

Materiałem, z którego buduje się drogę dojazdową jest kostka brukowa. Kostka brukowa służy nie tylko jako budulec dróg dojazdowych ale też ulic miejskich, chodników, ścieżek alei parkowych i w wielu innych miejscach. Świadczy to o dobrych właściwościach tego materiału. Jednak do wyboru mamy różne rodzaje kostki brukowej – jakie?

Rodzaje kostki brukowej

Jak już zostało wspomniane kostka brukowa wykazuje dobre właściwości, jak na przykład trwałość, czy łatwość w naprawie. Ułożona w ładny wzór wykazuje również właściwości estetyczne.

Jeżeli chodzi o rodzaje kostki brukowej, mamy do czynienia z kostką kamienną (granit lub bazalt), kostką ceramiczną, kostką betonową lub z kamieniem polnym. Najlepszym wyborem pod budowę drogi dojazdowej do posesji będzie kostka kamienna granitowa. Tego rodzaju kostka, jest wykonana z materiału podatnego na cięcia i szlifowanie czy polerowanie. Kostki granitowe wykazują bardzo dużą wytrzymałość a także kwasoodporność w związku z czym są najchętniej wybieranym budulcem pod drogi, chodniki czy aleje. Nie bez znaczenia jest również ich estetyczność.

Nawierzchnia z kostki brukowej – komu zlecić wykonanie?

Wykonaniem nawierzchni z kostki brukowej zajmie się profesjonalna firma, której działalnością jest budowa infrastruktury drogowej. Decydując się na budowę drogi dojazdowej do posesji warto poszukać firmy z wieloletnim doświadczeniem, dla której układanie kostki to nie pierwszyzna. Doświadczeni fachowcy zaproponują najlepsze rozwiązania, jak również pomogą wybrać estetyczny wzór kostki.

Profesjonalna firma będzie dysponować materiałami i narzędziami najwyższej jakości oraz zatrudniać fachowców w swej dziedzinie. Jedną z najlepszych firm budujących drogi, będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Radosław Lica, zlokalizowane w Brodnicy Górnej w województwie pomorskim. 

Podziel się