Materiał Partnera Kostka brukowa najpopularniejszym rozwiązaniem ostatnich lat.

Kostka brukowa najpopularniejszym rozwiązaniem ostatnich lat.

Kostka brukowa jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów do budowy chodników i deptaków na terenach domowych posesji. Szeroki wybór kolorów doskonale sprawdza się przy różnorodnych i oryginalnych projektach. Nic zatem dziwnego, że kostka brukowa cieszy się tak ogromną popularnością. Jednak to nie jedyne jej zalety. Za co jeszcze jest doceniana? Przeczytajcie sami.

Szeroka gama kolorów

Kostka brukowa swoją popularność zawdzięcza z pewnością szerokiej gamie kolorów i kształtów, w jakich  można dostać ją na rynku. Z racji tego, że coraz częściej zleca się projektowanie nie tylko samego domu, ale również terenu zielonego przed nim, duży wybór odcieni kostki daje większe możliwości do stworzenia ciekawej aranżacji. Bruk jest równocześnie materiałem łatwo dostępnym, co zdecydowanie przemawia na jego korzyść. Z łatwością utrzymuje się go w czystości i nie sprawia żadnych problemów w pielęgnacji.

Cena i łatwy montaż

Kolejną ogromną zaletą układania kostki brukowej przed swoją posiadłością jest jej cena. Porównując do innych materiałów, jak na przykład granitu, koszt bruku jest zdecydowanie niższy. Co więcej, dotyczy to również wyceny usług brukarskich. Z racji tego, że montaż kostki brukowej jest stosunkowo prosty, za wykonanie tej usługi zapłacimy mniej, niż w przypadku innych tworzyw. Co do kwestii montażu na uwagę zasługuje również jeszcze jeden aspekt. Po ułożeniu kostki z granitu możemy uzyskać idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu teren będzie w pełni użytkowy. Jest to przeciwieństwo kostek granitowych, którym towarzyszą zawsze duże szczeliny między poszczególnymi elementami. 

Praktyczność i wytrzymałość

Mimo że bruk był długo uznawany za materiał podatny na zniszczenia, współczesne kostki betonowe odznaczają wysoką wytrzymałością i trwałością. Warto jednak świadomie wybrać rodzaj kostki, którą kupujemy oraz dokładnie sprawdzić jej parametry. Aby nasza kostka brukowa służyła nam jak najdłużej, należy zwrócić uwagę na jej mrozoodporność oraz nasiąkliwość. “Zawsze doradzamy naszym klientom, aby sprawdzali właściwości kupowanego materiału. W przypadku układania kostek z bruku, przy słabym parametrach tworzywa, po krótkim czasie możemy zaobserwować uszkodzenia oraz ubytki, a tego chyba każdy wolałby uniknąć.” - mówi fachowiec z Bruk-Kam, polecanej firmy do usług brukarskich.

Kostka brukowa to bardzo popularne rozwiązanie, głównie ze względu na dostępność różnorodnych kolorów oraz kształtów. Jej cena jest stosunkowo niższa, w porównaniu na przykład do wyrobów granitowych, a jakość i wytrzymałość tego materiału, przy wyborze odpowiednich parametrów, zapewni nam nienaganny wygląd przez długi czas.

Opracowanie:

Kamil Romanowski Bruk - Kam

Pabianice , Moniuszki 118/120 lok. 52

  • tel. 721 238 303

Podziel się