Artykuł sponsorowany Komu zlecić budowę hali magazynowej?

Komu zlecić budowę hali magazynowej?

Inwestorzy chcą, aby hala magazynowa była budowana w ekspresowym tempie, a jednocześnie spełniała wszystkie standardy bezpieczeństwa. Wysoka jakość i krótki czas zwykle idą w parze z ogromnymi nakładami finansowymi. Komu zlecić budowę hali magazynowej, aby nie narazić się na straty finansowe, a jednocześnie mieć pewność, że powierza się zadanie specjalistom?

Generalny wykonawca

Zlecanie budowy obiektów przemysłowych generalnemu wykonawcy to jedno z najlepszych rozwiązań. Największą zaletą jest oczywiście kompleksowość usług. Jedna firma zajmuje się wszystkim od początku do końca, co skraca czas budowy i jest zdecydowanie tańsze niż zatrudnianie wielu specjalistów. Generalne wykonawstwo to również bezpieczeństwo. Kiedy na jednym placu budowy pracuje wiele niezależnych i niewspółpracujących ze sobą wykonawców, może panować chaos, a w przypadku jakichkolwiek problemów – pracownicy różnych firm zrzucają na siebie odpowiedzialność. W takich sytuacjach trudno zaleźć winnego i inwestor może mieć sporo problemu. Generalny wykonawca czuwa nad budową hali magazynowej od pierwszego do ostatniego jej dnia.

Wybierając generalnego wykonawcę, warto znaleźć specjalistów, którzy cieszą się pozytywną opinią wśród swoich poprzednich klientów. Jedną z polecanych firm jest TKB-Bud, której siedziba znajduje się w Siedlcach. Przedsiębiorstwo może zająć się również rozbiórką starego budynku, na którego miejscu ma powstać nowa hala.

Cechy dobrego magazynu

Żeby móc określić, czy budynek będzie funkcjonalny, warto wspomnieć kilka słów o tym, jakie cechy powinien posiadać dobry magazyn. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • Odpowiednią wielkość – powierzchni użytkowa powinna być dostosowana do potrzeb firmy, która będzie przechowywała w niej swoje towary. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ogóle wymiary, ale także elementy, które mogą ograniczać przestrzeń np. ściany działowe lub kolumny.
  • Właściwe rozplanowanie – w magazynie powinny pojawić się nie tylko przestrzenie do składowania artykułów, ale także ścieżki, które będą odpowiednio szerokie dla wózków widłowych i innych niezbędnych maszyn magazynowych.
  • Solidną konstrukcję – budynek powinien być mocnej i stabilnej konstrukcji, Wykonawca powinien zadbać o każdy szczegół, od fundamentów po sam dach.
  • Trwałość – zależy nie tylko od wykonania, ale również jakości materiałów budowlanych.

Jedną z największych zalet generalnych wykonawców jest również dostęp do hurtowni materiałów budowlanych i artykułów instalatorskich. Specjaliści korzystają wyłącznie z materiałów pochodzących od zaufanych producentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas