Materiał Partnera Klimatyzacja w biurach - wygoda czy konieczność?

Klimatyzacja w biurach - wygoda czy konieczność?

Upały w Polsce występują coraz częściej i dłużej. Choć wysokie temperatury są mile widziane w trakcie wakacji, to jednak podczas codzienniej pracy potrafią być niezwykle męczące. Z pomocą przychodzą wtedy klimatyzatory. Dzięki nim można szybko ustawić najbardziej optymalną temperaturę do pracy. Co warto wiedzieć o klimatyzacji w biurze? Jakie są prawa i obowiązki pracodawcy w tym obszarze? O tym w poniższym artykule.

Temperatura w biurze a przepisy

Niestety, w Polsce nie ma przepisów, które zobligowałyby pracodawcę do montażu klimatyzacji. Są natomiast przepisy mówiące o zapewnieniu pracownikom odpowiedniej temperatury, lecz dotyczy do tylko dolnej granicy. W przypadku lekkiej pracy fizycznej i pracy biurowej, to minimum wynosi 18 stopni C. Górne granicy temperatury dotyczą jedynie pracy osób młodocianych - nie mogą oni pracować w pomieszczeniach, w których temperatura przekracza 30 stopni C. Zgodnie z prawem pracodawca jest zobowiązany do zapewniania pracownikom odpowiedniej ilości wody. Aby jednak zwiększyć komfort i efektywność pracy, coraz więcej firm kupuje klimatyzatory do biura.

Zalety klimatyzacji w biurze

Klimatyzacja w biurach przede wszystkim zapewnia odpowiednią temperaturę do pracy. Według specjalistów jest to przedział między 20 a 25 stopni C. Taka temperatura zapewnia lepsze sampoczucie, ułatwia koncentrację, a także zwiększa efektywność wykonywanej pracej. Tak więc z tej perspektywy montaż klimatyzacji staje się nie tylko wygodą, ale przede wszystkim koniecznością.

Klimatyzatory mają również inną zaletę - zapewniają dostęp do świeżego, czystego powietrza. Jest to szczególnie cenne w przypadku biur, w których otwieranie okien jest utrudnione, np. w nowoczesnych biurowcach. Aby jednak codziennie cieszyć się wysoką jakością powietrza, należy dokonywać systematycznego przeglądu klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji - bez niego się nie obejdzie

Pracodawca, który zamontował klimatyzację, jest zobowiązany do jej regularnych przeglądów. Posiadanie zanieczyszczonego klimatyzatora grozi grzywną. Serwis klimatyzacji konieczny po to, aby zapewnić sprawną i wydają pracę urządzenia. Czysty, zadbany klimatyzator jest mniej awaryjny, pobiera mniej prądu i zapewnia czyste, świeże powietrze.

Profesjonalny montaż klimatyzacji

Poszukujesz firmy, która zajmie się umiejętnym montażem klimatyzacji? Wypróbuj usługi Klima System Kraśnik Eryk Koślak. W ofercie firmy znajdziemy m.in. montaż i serwis klimatyzacji, instalacje wentylacji, serwis wentylatorów. Firma gwarantuje klientom fachowe doradztwo, bardzo dobry kontakt i wykonanie każdego zlecenia na najwyższym poziomie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas