Artykuł sponsorowany Kilka zalet okien aluminiowych

Kilka zalet okien aluminiowych

Okna są rzadko wymienianym elementem w domu. Warto więc zadbać o odpowiednią jakość stolarki okiennej, żeby mogła służyć przez wiele lat. Dobre okna powinny być: trwałe, z dobrą izolacją i wyglądać estetycznie. Te cechy spełniają wyroby z aluminium. Cieszą się popularnością w budynkach użyteczności publicznej, ale warto zastosować je także w budownictwie mieszkalnym.

Podstawowe zalety okien aluminiowych

Jednymi z podstawowych zalet wyrobów z aluminium są ich niewielki ciężar i jednocześnie ich trwałość. Mają mniejszą podatność na uszkodzenia, niż okna PCV albo drewniane. Oprócz tego nie zmieniają rozmiarów na skutek zmiennych temperatur. Są także odporne na warunki atmosferyczne i intensywne promieniowanie słoneczne. Przez malowanie proszkowe lub anodowanie są zabezpieczone przed występowaniem korozji. Wilgoć również nie wpływa na okna aluminiowe, dzięki czemu nawet po dłuższym upływie czasu nie wytwarza się na nich pleśń. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji i konserwacji. Co jakiś czas wystarczy przemyć je wodą z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego, który nie powinien zawierać kwasów, chloru i środków silnie zasadowych. W konstrukcji okien wykonanych z aluminium używane są najnowsze materiały termoizolacyjne, dzięki czemu są dobrym izolatorem cieplnym. Do tego prawie wszystkie metalowe elementy podlegają recyclingowi.

Walory estetyczne okien z aluminium

Aluminium jest materiałem bardzo plastycznym i podatnym na formowanie. Dzięki temu można stworzyć okna o różnych rozmiarach i nietypowych kształtach, np. w formie trapezu albo okrągłe. Taka plastyczność pozwala też na tworzenie węższych profili okiennych. Dzięki nim okna wyglądają na smuklejsze i można w nich umieścić przeszklenie o większej powierzchni. Nawet niewielkie okna mogą wtedy optycznie wydawać się większe. Wpływa to pozytywnie na ich estetyczny wygląd. Okna aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez architektów w nowoczesnym budownictwie. Żeby dobrać okna o odpowiednim rozmiarze, kształcie i grubości profili warto zwrócić się do firmy, która wykona pomiary i właściwie zamontuje okna, np. ABE Okna i Drzwi w Kielcach. Profile okienne mogą mieć różne barwy. Kolor wykończenia profili, w przypadku stosowania malowania proszkowego, może być dowolny. Mogą też mieć dwie różne barwy w środku i na zewnątrz. Takie profile okienne mogą mieć różną powierzchnię, np. matową albo błyszczącą, a nawet okleinowa imitująca drewno. Dzięki walorom estetycznym i odporności na liczne czynniki okna aluminiowe są coraz bardziej popularne w budownictwie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas