Artykuł sponsorowany Kilka level-ów wyżej

Kilka level-ów wyżej

Każdy marzy o wspaniałym, luksusowym mieszkaniu, gładkich ścianach, pięknej podłodze i bajecznych kafelkach w łazience. Nawet jeśli mamy odłożone pieniądze na remont, ociągamy się, nie chcemy funkcjonować w brudzie i pyle, o hałasie nie wspominając. Najlepiej zostawić mieszkanie firmie remontowej, pojechać na wakacje i wrócić, gdy wszystko będzie gotowe. Decyzje podejmujemy dopiero wtedy, gdy funkcjonowanie staje się wegetacją a coraz częstsze usterki szarpią nasze nerwy.

Czas na remont

Wizyty u znajomych pogarszają nam samopoczucie, oglądając świeżo wyremontowane, eleganckie wnętrza. Czujemy się jak biedacy, których mieszkanie pamięta lata dziewięćdziesiąte minionego wieku. Najwyższa pora na podniesienie standardu naszego gniazdka i poszukać odpowiedniego wykonawcy, który sprawnie i kompleksowo zmieni norkę w pałac.

Naprawdę nie trzeba wielu zmian. Odświerzająca gładź na ścianach i sufitach, eleganckie drewniane podłogi i ekstra glazura sprawią, że mieszkanie odmieni się nie do poznania. Modne, styropianowe, bądź gipsowe sztukaterie nadadzą wnętrzu efektu glamour. Meble i biały montaż dopełnią całości, sprawiając, że poczujemy, iż znaleźliśmy się we właściwym, XXI wieku.

Nie taka gładź straszna

Po uprzątnięciu i przygotowaniu pomieszczenia przystępujemy do przygotowania ściany. Jeśli powierzchnia była już wcześniej malowana warto sprawdzić jej przyczepność. Stare powłoki malarskie musimy zeskrobać za pomocą drucianej szczotki oraz szpachelki. Następnie przystępujemy do delikatnego poszerzenia pęknięć. Dzięki temu łatwiej nam będzie nanieść gładź do środka szczeliny. Następnie czyścimy ściany z brudu i kurzu. Przed nałożeniem gładzi trzeba ściany zagruntować, by zwiększyć przyczepność masy gipsowej. Najpierw oczywiście wypełniamy masą wszystkie niedoskonałości ścian i dopiero po wyschnięciu nakładamy gips na całość. Ostatni etap naszych prac warto wykonać po całkowitym zaschnięciu gładzi. Do szlifowania najlepiej nadaje się drobnoziarnisty papier ścierny o granulacji od 100 do 150 lub siatka do szlifowania.

Nie brzmi to zbyt zachęcająco? Dlatego najlepiej powierzyć tę czynność firmie remontowej. Posiadając nowoczesne maszyny, ograniczą pylenie gipsu i wykonają prace o wiele szybciej.

Stylowe drewno

Jeśli zdecydujesz się na podłogę drewnianą w mieszkaniu, masz pewność, że jest to materiał bardzo wytrzymały i będzie służył Ci przez długie lata. Największym problemem jest jednak wybór odpowiedniego rodzaju drewna. Najlepiej wybrać egzotyczne drewna, takie jak: merbau, wenge czy tek, cechuje je odporność na uszkodzenia, a także wilgoć.

Panele są dość tanie i wytrzymałe, nie jest to jednak wybór do luksusowego wnętrza, na jakie jesteś zdecydowany.

Projekt łazienka

Zanim zdecydujesz się na remont łazienki, zastanów się nad jej funkcjonalnością. Może dobrze by było inaczej rozmieścić wannę i toaletę, może wstawić prysznic.

Inną sprawą są kafelki, bo wybór jest naprawdę duży. Warto wyszukać coś wyjątkowego, by wprowadzić do wnętrza efekt wow. Podobnie z wyposażeniem, wraz z armaturą.

Pamiętaj, że doświadczenie wykonawców może bardzo pomóc w zaaranżowaniu wymarzonej łazienki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas