Artykuł sponsorowany Kilka faktów na temat szamb betonowych: firma Jur-Kop

Kilka faktów na temat szamb betonowych: firma Jur-Kop

Zbiorniki betonowe mają swój nieoceniony wkład w prawidłowe prosperowanie gospodarstwa. Ich najczęstszym zastosowaniem są szamba, które są praktycznie jedynym rozwiązaniem dla działek, domów czy gospodarstw, objętych instalacją kanalizacji miejskiej. Szamba charakteryzują się jako betonowe, bezodpływowe zbiorniki, do których odprowadzane są nieczystości z domowych pomieszczeń sanitarnych. Co jeszcze warto wiedzieć o szambach? Kompleksowym wykonawstwem szamb tradycyjnych zajmuje się warszawska firma Jur-Kop.

Jednokomorowe szamba betonowe

Jest to rodzaj samb, które można spotkać najczęściej wśród gospodarstw domowych czy działek, a ma to związek z aspektami ekonomicznymi i brakiem dodatkowych formalności w celu ich postawienia. Są wyposażone w kominek wentylacyjny oraz otwory, które mają umożliwiać montaż przyłączy wyjściowych i wejściowych.

Betonowe szamba dwukomorowe

To kolejny rodzaj szamb betonowych, który charakteryzuje się jedną przestrzenią więcej niż w przypadku poprzednich. Powstają w celu podziału nieczystości na stałe oraz płynne, dzięki czemu odprowadzanie ich poza zbiornik jest zwinniejsze i szybsze. Ze względu na swój charakter są nieco droższe, choć w dłuższej perspektywie ich instalacja może okazać się bardziej efektywna. Początkowy wyższy wkład pieniędzy może robić często jako zasłona dymna, gdyż koszty utrzymania wydają się tańsze ze względu na rzadszą konieczność wywozu nieczystości. Ponadto, niedogodnością w sprawie powstania szamba dwukomorowego są kwestie prawne. O ile jednokomorowe może zainstalować praktycznie każdy, o tyle dwukomorowe wymaga uzyskania określonych zgód. Jest to uzależnione od wielkości działki i rodzaju gleby na obszarze, w którym ma zostać postawione.

Gdzie wykopać szambo?

Specjalista z firmy Jur-Kop informuje, że zbiornik może zostać zainstalowany praktycznie w każdym miejscu. Jedyne jego uwarunkowanie zależy od odpowiednich długości od okien i drzwi do ogólnego przebywania ludzi (5m), od studni (15m) oraz od granicy działki (2m). Przy podejmowaniu decyzji o powstaniu szamba na danym obszarze najważniejszą kwestią jest możliwość bezproblemowego czyszczenia. Najbardziej pożądanym i najwygodniejszym sposobem wydaje się wykonanie złącza, które zakończone jest określonym złączem umiejscowionym w ogrodzeniu, które pozwala na opróżnianie zbiornika nawet w czasie nieobecności domowników.

Szamba betonowe wydają się mieć wielkie znaczenie w kwestii życia bez kanalizacji miejskiej. Warto również podkreślić sprawę wielkości, która może mieć aspekt ekonomiczny, gdyż im większy będzie zbiornik, tym rzadziej będzie trzeba płacić za wywóz nieczystości. Przed jego budową konieczna jest rozmowa ze specjalistami, którzy prawidłowo dostosują ofertę do potrzeb klientów.

Dlaczego to właśnie firmie Jur-Kop warto zlecić wykonanie szamba betonowego?

Jur-Kop to doskonały wybór, jeśli chodzi o wykonanie szamba betonowego. Dlaczego? Przede wszystkim firma wieloletnie doświadczenie w branży, co gwarantuje wysoką jakość usług i precyzyjne wykonanie każdej pracy. Dodatkowo, Jur-Kop stosuje tylko najlepsze materiały, dzięki czemu szambo betonowe jest trwałe i odporne na uszkodzenia. Oferuje również konkurencyjne ceny oraz terminowość w realizacji zleceń. Wszystko to sprawia, że warto powierzyć wykonanie szamba betonowego firmie Jur-Kop, aby mieć pewność, że prace zostaną przeprowadzone profesjonalnie, solidnie i bezpiecznie.

Opracowanie:

Jur-Kop Szamba Wykopy Piasek

Warszawa , Płochocińska 120A

  • tel. 603 687 252

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas