Artykuł sponsorowany Kiedy warto zdecydować się na kominek gazowy?

Kiedy warto zdecydować się na kominek gazowy?

Kominek to element domowego wyposażenia, o którym marzy wiele osób. Niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić. Duża przestrzeń, jakiej potrzebuje tradycyjny kominek, odprowadzanie spalin, opalanie drewnem – to wszystko jest problematyczne i stoi na przeszkodzie szczególnie w niewielkich domach. Alternatywą jest kominek gazowy. Co warto o nim wiedzieć?

Zalety kominka gazowego

Kominek gazowy może być sposobem na spełnienie marzeń o kominku we własnym domu. Czym wyróżnia się ten rodzaj ogrzewania? Przede wszystkim paliwem! O to, co w praktyce oznacza palenie w kominku gazem, zapytaliśmy specjalistę – przedstawiciela firmy Arte ABC.

Gaz, spalając się, nie wytwarza odpadów stałych. Nie musimy więc martwić się o powstawanie popiołu. Zamknięta komora spalania zapewnia bezpieczeństwo i dobre odprowadzanie nielicznych spalin. Nie musimy pamiętać o dokładaniu drewna i przechowywaniu go – po prostu cieszymy się ogniem.

Nie da się ukryć, że ogień pochodzący ze spalania gazu nie wygląda tak, jak żarzące się polana. Nowoczesne urządzenia coraz lepiej jednak imitują wygląd klasycznych kominków.

Dla kogo są kominki gazowe?

Kominki gazowe to produkt stworzony dla osób, które nie mogą lub nie chcą mieć tradycyjnego kominka opalanego drewnem, ale nie potrafią zrezygnować z efektu przytulności i komfortu, jaki daje ten rodzaj ogrzewania. Stanowią też dobrą propozycję dla tych, którzy nie mają warunków do przechowywania drewna ani czasu na regularne oczyszczanie kominka. Zapewniają znacznie większą wygodę, a także są nieporównywalnie czystsze w użytkowaniu.

Kominki gazowe często wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Z tego powodu chętnie decydują się na nie osoby, które swój dom urządziły zgodnie z najnowszymi trendami.

Kominki gazowe są dobre dla osób, którym leżą na sercu względy bezpieczeństwa. Jeżeli np. w domu są dzieci, kominek gazowy będzie dobrym pomysłem nie tylko ze względu na zamkniętą komorę spalania. Urządzenia te są wyposażone w systemy zabezpieczające, które chronią np. przed rozprzestrzenianiem się gazu. Ogień, którego źródłem jest gaz, znacznie łatwiej kontrolować.

Jak to wygląda od strony technicznej?

Paliwem do kominka może być gaz pochodzący z sieci lub instalacji LPG. W tym pierwszym przypadku potrzebujemy projektu oraz zezwolenia. Niezależnie od pochodzenia gazu montażem powinien zająć się gazownik z uprawnieniami.

W procesie spalania gazu powstają produkty uboczne, które trzeba odprowadzić – spaliny. Jeżeli wybierzemy kominek z zamkniętą komorą spalania – a warto wziąć to pod uwagę ze względu na bezpieczeństwo tego rozwiązania – jeden układ będzie odpowiadał jednocześnie za usuwanie spalin i doprowadzanie powietrza niezbędnego do tego, aby gaz się palił. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas