Artykuł sponsorowany Kiedy warto skorzystać z usług koparko-ładowarką?

Kiedy warto skorzystać z usług koparko-ładowarką?

W obecnych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie przeprowadzania prac budowlanych bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Maszyny budowlane ułatwiają wykonanie prac ziemnych, a także przenoszenie i montaż konstrukcji. Jednym z najbardziej uniwersalnych i przydatnych urządzeń jest bez wątpienia koparko-ładowarka. Czym wyróżnia się to urządzenie? Jakie zastosowanie mają koparko-ładowarki? Jak z nich skorzystać? 

Co warto wiedzieć o koparko-ładowarkach? 

Koparko-ładowarka to uniwersalna i wielofunkcyjna maszyna, która – jak sama nazwa wskazuje – może pełnić rolę zarówno koparki, jak i ładowarki. To właśnie ta modyfikacja sprawiła, że jest obecnie jedną z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych maszyn budowlanych. Koparko-ładowarki składają się z podwozia kołowego lub gąsienicowego, a dodatkowo wyposażone są w hydrauliczne układy robocze będące bazą do podłączenia innych sprzętów. Bowiem warto wiedzieć, że koparko-ładowarki można wyposażyć w dodatkowy osprzęt, co jeszcze bardziej podnosi ich funkcjonalność. Bez problemu podłączysz do nich łyżki do skarpowania, lemiesze do śniegu, frezarki do asfaltu, widły paletowe, a nawet młoty wyburzeniowe. Urządzenia te napędzane są silnikiem elektrycznym, spalinowym bądź napędem spalinowo-elektrycznym. Dobierając odpowiedni rodzaj napędu, koparko-ładowarkę można użytkować niemal w każdym terenie. 

Jakie jest zastosowanie koparko-ładowarek? 

Możliwość wymiany układów roboczych sprawia, że koparko-ładowarki mogą sobie poradzić praktycznie z każdym zadaniem. Maszyny te wykorzystywane są do prac ziemnych, porządkowych czy rozbiórkowych. Z ich pomocą wykonasz wykopy pod fundamenty, chodniki, ścieżki czy ogrodzenia, a także pod przyłącza grzewcze, wodociągowe i kanalizacyjne. Koparko-ładowarki ułatwiają również korytowanie podłoża, skarpowanie czy niwelację terenu bądź jego kształtowanie pod różne nawierzchnie. Często wykorzystywane są także do rozbiórki domów, garaży, altan czy budynków gospodarczych, a także umożliwiają dostarczanie ziemi, żwiru oraz innych sypkich materiałów budowlanych. 

W jaki sposób skorzystać z koparko-ładowarki? 

Sprzęt budowlany, choć niezwykle pomocny, jest przede wszystkim bardzo drogi. Z tego względu zazwyczaj najkorzystniejszą możliwością jest jego wynajęcie. W Gdańsku usługi koparko-ładowarką oferuje firma To i Owo Serwis. Wynajem sprzętu budowlanego wraz z operatorem to świetna alternatywa dla zakupu maszyn. Dzięki temu zlecone prace zostaną wykonane sprawnie, szybko, a przede wszystkim fachowo. Ponadto wiele firm po przeprowadzeniu prac oferuje również wywóz gruzu, porządkowanie terenu, a nawet utylizację kłopotliwych odpadów budowlanych.

Opracowanie:

To i Owo Serwis Tomasz Kędzierski

Kowale , Glazurowa 12

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas