Artykuł sponsorowany Kiedy ogrodzenie panelowe to dobry wybór dla posesji?

Kiedy ogrodzenie panelowe to dobry wybór dla posesji?

Ogrodzenia panelowe od lat cieszą się dużą popularnością. Uznawane są za lepszy, trwalszy, bardziej estetyczny zamiennik tradycyjnych siatek ogrodzeniowych. Są znacznie wytrzymalsze i odporniejsze na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem jest stosunek jakości do ceny. Jednak pomimo długiej listy zalet ogrodzenie panelowe nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Kiedy warto się na nie zdecydować, a kiedy lepiej wybrać inny rodzaj? Podpowiadamy!

Krótko o tym, czym są ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe składają się z gotowych paneli i słupków. Łączy się je za pomocą specjalnych obejm. Mogą być oparte na cokołach lub zbudowane bez nich. Dostępne są w dwóch rodzajach: 2D oraz 3D. Konstrukcja obu modeli jest bardzo podobna. Tym, co je od siebie różni jest estetyka. Panele 2D są całkiem proste. Druty są ułożone pionowo i podtrzymane szeroko rozstawionymi drutami poziomymi. Natomiast ogrodzenia panelowe 3D charakteryzują się drutami wygiętymi w literkę „V”. Trójwymiarowe przetłoczenia sprawiają, że płot prezentuje się bardziej estetycznie. Jest również bardziej wytrzymały.

Kiedy warto zdecydować się na panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenia panelowe najczęściej znajdują swoje zastosowanie na terenach przemysłowych. Są popularnym sposobem na odgrodzenie terenów firm, magazynów, placówek publicznych, obiektów sportowych, a nawet lotnisk. Z uwagi na szybki i bezproblemowy montaż (i demontaż) świetnie sprawdzą się również jako ogrodzenie tymczasowe. Jak tłumaczy specjalista z firmy Olbud:

Brak konieczności wykonania podmurówki i posiadania specjalistycznego sprzętu sprawia, że ogrodzenie panelowe to częsty wybór w momencie, kiedy ważny jest czas, trwałość i niski koszt wykonania.

Kiedy panele ogrodzeniowe nie będą dobrym pomysłem?

To, co jedni uznają za ich zaletę, dla innych może być wadą. Ażurowa konstrukcja paneli ogrodzeniowych często doceniana jest za swoją uniwersalność. Jednocześnie, taka konstrukcja nie zapewnia prywatności i nie osłania terenu przed wzrokiem przechodniów. Z tego względu ogrodzenia panelowe zdecydowanie rzadziej stosowane są jako ogrodzenie posesji prywatnych. W przypadku domów jednorodzinnych znacznie częstszym wyborem są ogrodzenia bardziej zabudowane, np. betonowe czy aluminiowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas