Materiał Partnera Jakimi narzędziami dysponuje geodeta? Poznaj nowoczesne technologie pracy specjalistów z firmy Fabia Jarosław

Jakimi narzędziami dysponuje geodeta? Poznaj nowoczesne technologie pracy specjalistów z firmy Fabia Jarosław

Żeby wykonywać pracę geodety, niezbędne są specjalistyczne narzędzia, za pomocą których będzie on mógł sporządzić pomiary na działce przed planowanym budowaniem obiektu. Do takich urządzeń należą między innymi niwelator, odbiornik GPS czy dalmierz. Poznaj działanie każdego z nich i jakie funkcje spełniają przy dzieleniu działek. Co wchodzi w zakres usług firmy Fabia Jarosław?

Jakimi narzędziami posługuje się geodeta

Żeby należycie wykonywać swój zawód i zlecone prace, geodeta powinien posługiwać się przynajmniej kilkoma narzędziami. Wraz z rozwojem technologii pojawiają się zaktualizowane programy i systemy, które jeszcze bardziej usprawniają ich działania. Poznaj, jaki niezbędny sprzęt jest w posiadaniu specjalisty z firmy Fabia Jarosław.

Odbiornik GPS jest bardzo podstawowym narzędziem, który służy do wykonywania wielopoziomowych pomiarów. Pomaga on również w opracowywaniu map cyfrowych badanego terenu. Niwelator jest niezbędny do wyznaczania różnic między wysokościami dwóch odrębnych punktów w przestrzeni. Natomiast teodolit oznacza kąty i odchylenia od pionu.

Bardzo często można spotkać geodetę, który pracuje w terenie razem z drogomierzem, czyli tak zwanym kółkiem pomiarowym, który jest zamontowany na dłuższym kiju. Jak można się domyślić, mierzy się nim odległość, chodząc razem z nim po płaszczyźnie.

Czynności wykonywane przez geodetę

Wykonujemy podziały działek i innych nieruchomości oraz ustalamy granice pola. Nasz zespół specjalizuje się również w tyczeniu budynków, sieci uzbrojenia terenu i obiektów inżynierskich. Wszelkie prace realizujemy na wysokim poziomie, dotrzymując terminów uzgodnionych z klientem

– mówi specjalista.

Zadania, jakie stoją przed geodetą, zaczynają się już w momencie pomysłu na zbudowanie danego obiektu. Sporządza on dokładne pomiary, mapy kartograficzne i wyznacza punkty w terenie. Może również nadzorować wszystkie prace budowlane, a na sam koniec sprawdza, czy projekt został zrealizowany zgodnie ze zleceniem.

Opracowanie:

Fabia Jarosław Usługi Geodezyjne

Sępólno Krajeńskie , Tadeusza Kościuszki 15

  • tel. 606 277 945

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas