Artykuł sponsorowany Jakie usługi z zakresu geologii i geotechniki oferuje katowicka firma GEOBUD?

Jakie usługi z zakresu geologii i geotechniki oferuje katowicka firma GEOBUD?

Zanim rozpocznie się realizacja jakiejkolwiek inwestycji, to konieczne jest badanie geologiczne gruntu. W niektórych przypadkach jest ono zbędne – np. wtedy, gdy planowany budynek jest niewielki taki jak kiosk. Jednak w zdecydowanej większości przypadków potrzebna będzie nam pomoc specjalistycznej firmy takiej jak GEOBUD z siedzibą w Katowicach, która już od przeszło 30 lat działa na polskim rynku! Co dokładnie znajdziemy w jej ofercie?

Badania polowe

Przedsiębiorstwo GEOBUD powstało w 1988 roku. W tamtych czasach była to jedyna istniejąca spółka na Górnym Śląsku, która opierała się na kapitale prywatnym. Obecnie cieszy się sporym uznaniem – to właśnie ona jest najbardziej znaną firmą z branży geologicznej i geotechnicznej w Katowicach i w okolicach. Są tutaj zatrudnieni specjaliści z odpowiednimi doświadczeniem, którzy stosują nowoczesne metody badawcze. Co więcej, ta firma posiada własne laboratorium mechaniki gruntów, a także doskonały park maszynowy – to zaledwie kilka największych zalet tego miejsca. Co natomiast znajdziemy w ofercie?

Oferta firmy z Katowic składa się m.in. z badań polowych. Fachowcy wykonują wiercenia badawcze, do których wykorzystują najlepszy sprzęt w postaci mechanicznych wiertnic przenośnych, ręcznych zestawów wiertniczych, czy wiertnic hydraulicznych. Do wykonywanych robót zaliczamy: wiercenia otworów geotechnicznych, otworów geologiczno-inżynierskich, otworów studziennych, otworów obserwacyjnych i wiele innych! Ponadto eksperci oferują opróbowanie otworów wiertniczych, sondowanie gruntów, instalacje piezometrów, czy badania geofizyczne.

Badania laboratoryjne i geośrodowiskowe.

Firma GEOBUD może się pochwalić również własnym Laboratorium Mechaniki Gruntów, które jest jednym z lepszych w Polsce! Działa od przeszło dwudziestu lat, a co najważniejsze: daje możliwość uzyskiwania dokładnych i reprezentatywnych wyników badań geotechnicznych i geologicznych. I tak oto możliwe jest oznaczenie rodzaju i stanu gruntu metodą makroskopową, wilgotności naturalnej, gęstości objętościowej, zawartość części organicznych i wielu innych!

Przedsiębiorstwo ze Śląska zajmuje się również badaniami geośrodowiskowymi. Już praktycznie od samego początku zajmowało się ono przeprowadzaniem badań, które miały związek z zanieczyszczeniami środowiska gruntowo-wodnego. Warto też tutaj dodać, że była to właśnie jedna z pierwszych i wielu polskich firm, która już od końca lat 80-tyh przygotowywała opracowania dla wielu różnych inwestycji, które mogły mieć spory wpływ na środowisko gruntowo-wodne i powodować różne zanieczyszczenia.

Projektowanie i dokumentowanie.

W zakres usług katowickiej firmy wchodzą również takie prace jak projekty robót geologicznych, projekty geotechniczne, dokumentacje geologiczne, opinie geotechniczne itp. We wspomnianym przedsiębiorstwie zatrudniony jest wieloosobowy zespół, który ma bogate doświadczeniu w tej branży, dlatego też doskonale wie, jak radzić sobie z tego typu zadaniami. Co więcej, tej firmie z Katowic możemy powierzyć też geotechniczną obsługę inwestycji – w zakres tej usługi wchodzą takie prace jak badanie nośności podłoża, odbiory wykopów i wiele innych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas