Artykuł sponsorowany Jakie usługi oferuje elektryk?

Jakie usługi oferuje elektryk?

Elektrycy reprezentują bardzo ważną  - dla naszego życia codziennego – grupę zawodową. Każda rodzina, przynajmniej raz, zapewne miała do czynienia z firmą oferującą elektroinstalatorskie usługi. Potrzeba wezwania elektryka wiązała się np. z awarią elektryki w domu czy mieszkaniu. Czym dokładnie zajmują się elektrycy? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Jakie jest najważniejsze zadanie elektryka?

Elektrycy są niemal zawsze wzywani do nowo wybudowanego domu lub mieszkania, gdzie potrzebny jest profesjonalny montaż instalacji elektrycznej. Nie warto powierzać tego zadania byle komu – fachowiec będzie miał całą procedurę montażu w jednym paluszku. Zadanie, które musi wykonać elektryk, polega na zaprojektowaniu i wykonaniu bezpiecznej, funkcjonalnej instalacji elektrycznej.

W razie uszkodzenia domowej instalacji elektrycznej domownicy nie powinni podejmować samodzielnej próby jej naprawy – może się to zakończyć tragicznie. Taki system naprawi jedynie rzetelny elektryk – pracujący samodzielnie lub reprezentujący profesjonalną firmę elektroinstalatorską. Jeśli uszkodzenia danej instalacji elektryczne są poważne, konieczna może być jej wymiana. Domownicy nie powinni zapominać o istnieniu danej instalacji podczas drobnych prac remontowych – wiercenie lub wbijanie gwoździ może okazać się przyczyną jej popsucia lub – w najgorszym wypadku – zagrożenia życia robotnika.

Zasady wykonania montażu instalacji elektrycznej

Montaż instalacji elektrycznej nie byłby możliwy bez płaskich przewodów, umieszczanych zwykle w płytkich wycięciach w tynku i mocowanych za pomocą specjalnych uchwytów z tworzyw sztucznych. Instalacja elektryczna może być układana tylko w dwóch kierunkach – poziomo i pionowo (kategorycznie zabroniony jest montaż po skosie). Dobry elektryk będzie pamiętał o ustawianiu kabli w odpowiedniej odległości od okien i drzwi.

Jakie są inne usługi, jakie może zaoferować rzetelny elektryk?

Choć montaż domowych instalacji elektrycznych jest głównym zadaniem elektryków, oferują oni także inne usługi. Mogą wykonywać pomiary elektryczne i przyłącza do sieci. Często zabierają się za montaż instalacji odgromowych, serwis i modernizację instalacji elektrycznych. Zakładają uziemienia i zabezpieczenia techniczne. Mogą nawet dokonać takich prozaicznych czynności jak podłączenie żyrandola do prądu.

Firma FOKUS świadczy kompleksowe usługi z zakresu zabezpieczeń elektronicznych i automatyki. Wśród jej pracowników można spotkać kompetentnych elektryków, którzy z łatwością i ochotą zajmą się m.in. montażem instalacji elektrycznej. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter