Materiał Partnera
Jakie typy klucza samochodowego można dorobić?

Jakie typy klucza samochodowego można dorobić?

Klucze samochodowe umożliwiają nie tylko otworzenie pojazdu, ale też jego uruchomienie. Z tego względu dla kierowców są one niezwykle istotne, a w przypadku problemów z ich odnalezieniem czy np. wystąpieniem uszkodzenia mechanicznego, korzystanie z auta może być znacząco utrudnione. W takiej sytuacji i nie tylko warto zadbać o dorobienie klucza samochodowego – czy każdy jego typ można skopiować?

Zgubione kluczyki

Klucze samochodowe ze względu na swoją funkcję są bardzo ważnym elementem wyposażenia pojazdu. Ich zgubienie to dla właściciela ogromny problem, który uniemożliwia najczęściej dostanie się do wnętrza samochodu oraz jego uruchomienie. W takim wypadku niezbędna jest fachowa pomoc, którą oferują renomowane serwisy zajmujące się dorabianiem kluczy. Są one w stanie wykonać dokładną kopię kluczyków samochodowych, wykorzystując do tego celu nowoczesne technologie.

W taki właśnie sposób działa firma Euro-Klucz, która jest w stanie zająć się dorobieniem klucza samochodowego z elektronicznym zabezpieczeniem. Wykonanie jego kopii może być problematyczne dla konwencjonalnego zakładu ślusarskiego, dlatego należy zadbać o to, by zadaniem zajęli się profesjonaliści. Maszyny w nowoczesnych firmach dają możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki systemów immobilizera, co z kolei pozwala fachowcowi na stworzenie w pełni funkcjonalnej kopii klucza samochodowego z elektronicznym zabezpieczeniem.Nietypowe klucze samochodowe

Wyzwaniem dla specjalisty od dorabiania kluczy samochodowych mogą być ich modele wyposażone w kod stały. Jak się jednak okazuje, również i w takiej sytuacji dobry zakład zajmujący się tworzeniem kopii samochodowych kluczyków będzie w stanie pomóc właścicielowi pojazdu. Co ciekawe, obecne możliwości technologiczne pozwalają nawet na wykonanie doskonale odwzorowanego klucza samochodowego z kodem zmiennym (krypto). Niektóre z pojazdów wyposażane są w specjalną wkładkę, w której znajduje się klucz z numerem kodu.

Taki rodzaj zabezpieczenia stosowany do otwierania i uruchamiania pojazdu również może być z powodzeniem dorobiony na życzenie klienta. Stworzenie jego kopii według numeru kodu z karty lub z zamka to kolejna już bowiem usługa oferowana przez renomowane zakłady zajmujące się dorabianiem kluczy. Profesjonalne działania w tym zakresie pozwalają zatem dokładnie odwzorować poszczególne kluczyki samochodowe – nawet najnowsze ich modele. Należy jednak pamiętać, by w przypadku ich zgubienia udać się do profesjonalistów dysponujących niezbędnym zapleczem technicznym.

Opracowanie:

Euro-Klucz

Poznań , al. Marcinkowskiego 21

Podziel się