Artykuł sponsorowany Jakie są zalety nawierzchni z kostki brukowej przygotowywanych przez Krys-Bruk?

Jakie są zalety nawierzchni z kostki brukowej przygotowywanych przez Krys-Bruk?

Kostka brukowa jest materiałem dość uniwersalnym – można z niej bowiem przygotować różnego rodzaju ciągi komunikacyjne, ale też stworzyć elementy tzw. małej architektury ogrodowej. Materiał dostępny jest ponadto w wielu wariantach, co pozwala realizować takim firmom jak Krys-Bruk nawet skomplikowane, indywidualne projekty. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać na swoją posesję kostkę brukową!

Czy kostka brukowa jest wytrzymałym materiałem?

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie utwardzonej nawierzchni na działce, jednak najwszechstronniejszym materiałem do tego celu jest zdecydowanie wspomniana kostka. Może być ona wykonana z kamienia lub betonu i w obu przypadkach zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość. Z powodzeniem radzi sobie ze sporymi obciążeniami, dlatego używa się jej do przygotowywania podłoża pod parking czy podjazd dla samochodu. Ma też stosunkowo dobrą odporność na ścieranie, co w wymienionych zastosowaniach również jest istotne.

Jak podkreślają specjaliści z firmy Krys-Bruk, wspomniany materiał utrzymuje swój wygląd i parametry wytrzymałościowe nawet po wielu latach eksploatacji w zróżnicowanych warunkach. Opady deszczu, śniegu, niskie i wysokie temperatury, a także promieniowanie UV mają znikomy wpływ na kostkę brukową. Może ona jedynie okresowo wymagać odpowiedniego czyszczenia – w tym wypadku warto użyć specjalnych detergentów, które najczęściej usuwają wszystkie zabrudzenia z jej powierzchni. Kluczową kwestią jest jednak właściwe układanie kostki brukowej, czym zajmuje się firma Krys-Bruk.

Jak musi być ułożona kostka brukowa?

Przed rozpoczęciem prac polegających na stworzeniu z brukowych wyrobów estetycznej ścieżki czy drogi niezbędne jest właściwe przygotowanie podłoża. W tym celu najczęściej wymagane jest wybranie gruntu. Dzięki temu poziom wszystkich nawierzchni na posesji będzie równy. Dobrze wykonane profilowanie terenu pozwala na stworzenie podbudowy. Następnym krokiem jest zabezpieczenie brzegów poprzez przygotowanie krawężników. Kostkę układa się natomiast na gotowej podsypce – najczęściej cementowo-piaskowej.

Firma Krys-Bruk realizuje wszystkie zlecenia bardzo dokładnie i rzetelnie, wykonując każdy z wymienionych etapów tak, by nawierzchnia pozostawała stabilna i wytrzymała przez wiele lat. Wynika to również z odpowiedniego zagęszczenia ułożonej kostki brukowej oraz wypełnienia powstałych na takim podłożu spoin. To ostatnia z czynności, którą należy w tym wypadku przeprowadzić. Przygotowanie ścieżki, drogi, podjazdu czy parkingu z kostki brukowej to zatem wbrew pozorom dość trudna praca, ale materiał ten i wykonane z niego nawierzchnie mają wiele zalet.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas