Materiał Partnera Jakie są największe zalety szamb betonowych?

Jakie są największe zalety szamb betonowych?

Inwestorzy budujący dom jednorodzinny nie zawsze mają możliwość podłączenia się do ogólnej instalacji kanalizacyjnej. Taki stan rzeczy wymusza oczywiście konieczność zakupu i zamontowania szamba. Choć obecnie na rynku asortymentowym można zetknąć się z wieloma produktami, to wciąż ogromnym zainteresowaniem cieszą się zbiorniki bezodpływowe wykonane z betonu. Jakie są ich największe zalety?

Parametry wytrzymałościowe i szczelność


Szamba betonowe charakteryzują się doskonałą odpornością na wpływ warunków środowiskowych. Integralności struktury zbiornika nie są w stanie naruszyć ani wilgoć, ani mróz. Sprawia to, że mamy tutaj do czynienia z rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, a użytkownicy mogą mieć absolutną pewność co do tego, że przez wiele lat nie przyjdzie im się zmierzyć z koniecznością wykonania prac konserwacyjnych lub naprawczych. Trzeba też wyraźnie podkreślić, iż wysokie parametry wytrzymałościowe nie dotyczą jedynie czynników atmosferycznych. Szamba betonowe doskonale znoszą także obciążenia statyczne powstające wskutek przysypania zbiornika warstwą ziemi.

Zbiorniki tego typu uważane są również za jedno z najszczelniejszych rozwiązań. To bardzo istotne, ponieważ ewentualne przedostanie się nieczystości do gruntu lub wód gruntowych, mogłoby przyczynić się do spowodowania katastrofy ekologicznej o zasięgu znacznie większym, niż powszechnie się wydaje. Aby zagwarantować klientom jak najwyższą jakość, producenci wykorzystują żelbeton klasy B-25, który w swoim składzie ma mieszankę specjalistycznych dodatków uszlachetniających. Co jeszcze warto wiedzieć?

Cena i montaż


Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że znakomite parametry wytrzymałościowe muszą iść w parze z wysoką ceną. Okazuje się jednak, iż zakup szamba betonowego to bardzo ekonomiczne rozwiązanie – zarówno jeżeli chodzi o koszty samego zbiornika, jak i jego montażu. Trzeba jednak wiedzieć, że ze względu na spory ciężar, podczas ustawiania zbiornika we wcześniej przygotowanym wykopie, istnieje konieczność wykorzystania koparko-ładowarki lub samochodu wyposażonego w dźwig HDS. Dlatego też poszukując najlepszych ofert, warto zwrócić uwagę na usługodawców, którzy do realizacji zlecenia są w stanie podejść kompleksowo.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Olimp-Bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat uważana jest za jedną z najrzetelniejszych w regionie. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj przede wszystkim na bardzo rozbudowaną ofertę asortymentową dotyczących szamb prefabrykowanych. Każdy zbiornik jest objęty wieloletnią gwarancją, a w razie zaistnienia takiej konieczności, można skorzystać z usług serwisantów.

Opracowanie:

Olimp-Bud Paweł Czaja

Biskupice Ołoboczne , Środkowa 57

  • tel. 695 651 863

Podziel się