Artykuł sponsorowany Jakie są korzyści z wyboru blachodachówki modułowej?

Jakie są korzyści z wyboru blachodachówki modułowej?

Remont dachu to jedna z tych czynności, których wolelibyśmy uniknąć. Niestety, położone przed wieloma laty ceramiczne dachówki mają to do siebie, że wchodzą w reakcję z kwaśnymi deszczami, korodując i wyszczerbiając się zarazem. Właśnie dlatego coraz częściej podczas budowy domu oraz remontu starego dachu pada decyzja o zastąpieniu ich blachodachówką arkuszową lub jej modułowym odpowiednikiem. Czym się wyróżnia to rozwiązanie i jakie korzyści ze sobą niesie? Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego blachodachówka modułowa staje się podstawowym wyborem pokrycia dachowego.

Co to jest blachodachówka modułowa?

Przede wszystkim warto najpierw zrozumieć, czym jest blachodachówka modułowa. Standardowo blachodachówkę zakupić można w formie długich, ciętych arkuszy blachy, wygiętych w kształt przypominający tradycyjne dachówki ceramiczne. Arkusze te kładzie się na dachy, w szybki i tani sposób pokrywając całe połacie.

W odróżnieniu od dużych arkuszy blachodachówka modułowa to o wiele mniejsze elementy, zwane modułami, które pozwalają w wygodny sposób położyć dachówki np. na obrzeża dachu lub w miejscach, gdzie tworzą się dodatkowe spady – jak choćby nad oknami dachowymi.

Zalety blachodachówki modułowej

Niewątpliwą zaletą blachodachówki modułowej jest fakt, że sprzedawana jest najczęściej w postaci elementów z podwójnym rzędem dachówek – przykładowo w formie 2x5 „płytek”. Elementy te można zakupić w paczkach po kilkadziesiąt sztuk, w łatwy sposób można je też przyciąć, by dostosować się do wymagań, jakie stawia przed nami dach naszego domu.

Blachodachówka modułowa stanowi o wiele tańsze rozwiązanie, niż standardowe płytki ceramiczne, będąc przy tym o wiele trwalszym pokryciem dachowym. Wskazuje się, że nawet do 50 lat może leżeć na dachu, bez większych uszczerbków wywołanych czynnikami zewnętrznymi czy rdzą. Wynika to przede wszystkim z odpowiedniego ocynkowania i nałożenia dodatkowych warstw lakieru, stanowiących zabezpieczenie. Przy zastosowaniu modułów o wiele łatwiej także dopasować do nich odpowiedni system rynnowy.

Największą zaletą jest jednak sprawny montaż blachodachówki na każdym dachu, bez względu na stopień jego skomplikowania. Jest ona o wiele lżejsza niż płytki ceramiczne, dzięki czemu wygodniej się ją montuje, a zarazem nie obciąża się tak więźby dachowej. Istnieją różne przetłoczenia arkuszy i modułów, dzięki czemu nie jesteśmy ograniczeni tylko do jednego, standardowego kształtu dachówek.

Zakup blachodachówki – jaką firmę wybrać?

Kiedy jesteśmy już zdecydowani na blachodachówkę modułową, pozostaje nam wybrać przedsiębiorstwo, które dostarczy i zamontuje nam to pokrycie dachowe. Jedną z takich firm jest Wektor, świadcząca swoje usługi od 1999 roku i działające na terenie całej Polski i Europy. Decydując się na współpracę z przedsiębiorstwem, oddajemy nasz dach w ręce profesjonalistów, którzy pokryją go z najwyższą starannością, zapewniając na lata trwałe pokrycia dachowe. Co więcej, przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie także akcesoria i mocowania do rynien, możemy więc zdecydować się na kompleksowe działania w obrębie dachu, wybierając jednego wykonawcę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter