Artykuł sponsorowany Jakie rolety do okien wybrać oraz jak je zamontować?

Jakie rolety do okien wybrać oraz jak je zamontować?

Nowe, czyściutkie i lśniące okna zamontowane. Pora na rolety, które chronią przed słońcem, jak i przed ciekawskimi spojrzeniami, ponadto spełniają funkcję izolacyjną, akustyczną oraz estetyczną (równie reprezentatywną jak firany i zasłony). Wybór jest różnorodny, ale dzięki temu możemy zdecydować się na opcję najbardziej dla nas dogodną wedle naszych potrzeb i upodobań.

Jakie rolety wybrać?

Roleta spełniając wiele istotnych funkcji, także tworzy klimat mieszkania, domu, biura. Wieloraki wybór pozwala więc dostosować ją do własnego wyczucia estetycznego. Poniżej krótka charakterystyka rodzajów rolet:

- rolety rzymskie – szyte z tkanin, można prać w pralce, szybkie w montażu. Podnosimy je do góry za pomocą sznureczka. Po zwinięciu tworzą się fale.
- rolety austriackie - odpowiednik zasłon. Po pociągnięciu za sznureczek zwijają się w fałdy. W większym stopniu pełnią funkcję dekoracyjną zamiast chroniącą przed słońcem.
- rolety plisowane – harmonijki plisowane – eleganckie, proste w utrzymaniu, uniwersalne (na okna o nietypowych kształtach).
- rolety wolno wiszące – wygodne (można otwierać okno z całą roletą), tkaniny doklejone do rurki, dopasowane do szyby.
- rolety w kasecie - tkaniny zamknięte w kasecie, przytwierdzone tuż do szyby.
- rolety dachowe – można zamontować pod skosem.
- rolety zewnętrzne - dodatkową pełnią rolę antywłamaniową, mogą być sterowane mechanicznie lub elektrycznie.
- rolety dzień – noc - pasy zaciemniające i transparentne, które w zależności od położenia względem siebie przepuszczają światło lub nie.
- żaluzje pionowe - wykonane z pionowych pasków z drewna, z PCV, z aluminiów, czy z tkanin. Paski połączone są sznureczkami, które z kolei połączone są z szyną, którą można sterować.

Jak zamontować rolety?

Najczęściej wybieranymi modelami są rolety montowane do skrzydła okiennego (monety w kasetach lub rzymskie). Spośród nich prym wiodą rolety w kasecie, które są bardzo proste do samodzielnego montażu (choć fachowcy z firmy Enapol rozprawią się z nią bardzo szybko) według instrukcji:

- przyłóż kasetę do góry wnęki szybowej, i wywierć cztery otwory po jej bokach;
- przykręć kasetę za pomocą wkrętów;
- załóż pokrywę kasety z jednej strony, a po drugiej, przełóż łańcuszek przez otwór w pokrywie;
- sklej listwy do szyb;
- załóż blokadę dolnej i górnej rolety.

To najchętniej wybierany rodzaj rolety do okien. Nie musicie jednak Państwo zakładać jej sami, może Wam pomóc doświadczona ekipa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas