Artykuł sponsorowany Jakie rodzaje posadzek sprawdzają się w zakładach przemysłowych?

Jakie rodzaje posadzek sprawdzają się w zakładach przemysłowych?

Podczas przeprowadzania remontu dużych obiektów, takich jak zakłady przemysłowe, czy też hale magazynowe, warto zwrócić uwagę na rodzaj używanej posadzki. Istotne jest, aby posadzka, która znajdzie się na dużej powierzchni, była wytrzymała na liczne obciążenia i zapewniała bezpieczeństwo wewnątrz pomieszczenia. Poniżej sprawdzamy, jakie posadzki sprawdzają się w zakładach przemysłowych i czym się charakteryzują.

Solidne posadzki do zakładów przemysłowych

Zakład przemysłowy jest najczęściej dużym obiektem, gdzie znajdują się specjalistyczne maszyny i urządzenia, które mogą generować drgania oraz hałas. Niezwykle ważne jest, aby podczas remontu obiektu przemysłowego wybrać solidną i odporną na obciążenia posadzkę. Jedną z najchętniej wybieranych posadzek jest posadzka anhydrytowa.

Anhydryt jest trwałym materiałem, który po wyłożeniu szybko się nagrzewa. Dzięki tej właściwości posadzka anhydrytowa dobrze przewodzi ciepło, a dodatkowo może być też stosowana pod instalacją ogrzewania podłogowego. Co więcej, posadzka anhydrytowa charakteryzuje się też krótkim czasem schnięcia, co ułatwia szybkie kontynuowanie prac wykończeniowych.

Jedną z firm, która specjalizuje się w wykładaniu posadzek anhydrytowych, jest firma remontowo- budowlana Mirosława Kuca. Po wyłożeniu posadzki anhydrytowej w zakładzie przemysłowym można ją pokryć wieloma materiałami, do których należą między innymi:

  • panele,
  • kamień,
  • płytki ceramiczne,
  • drewniane deski,
  • gres,
  • wykładzinę winylową.

Czym powinna wyróżniać się posadzka?

Posadzka wykładana w zakładach przemysłowych oraz innych dużych obiektach powinna być nie tylko odporna na zgniatanie, ale też bezpieczna. Posadzka anhydrytowa cechuje się dużą odpornością na zgniatanie i ściskanie, a dodatkowo jest niezwykle wytrzymała. Co więcej, posadzka wykonana z anhydrytu ma też doskonałe właściwości samopoziomujące. Oznacza to, że można ją sprawnie rozprowadzić nawet po dużej powierzchni.

Podczas wykładania posadzki anhydrytowej w zakładzie przemysłowym należy też zwrócić uwagę na właściwości ognioochronne. Posadzka anhydrytowa podczas pożaru szybko odparowuje wodę i pochłania część energii. To z kolei przyczynia się do spowolnienia wzrostu temperatury w pomieszczeniu i daje więcej czasu na ewakuację.

Posadzka w obiekcie przemysłowym powinna być też łatwa i szybka w montażu, a dodatkowo powinna być też bezpieczna dla środowiska. Decydując się na usługi firmy Mirosława Kuca można mieć pewność, że wykładana posadzka będzie nie tylko solidnie wykonana, ale też ekologiczna i bezpieczna.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas