Materiał Partnera Jakie rodzaje płyt magnezowych oferuje firma Magnezyt?

Jakie rodzaje płyt magnezowych oferuje firma Magnezyt?

Producenci i sprzedawcy materiałów budowlanych oferują rozmaite produkty, które wyróżniają się rozmaitymi właściwościami i zastosowaniem. Jednym z produktów oferowanych przez firmę Magnezyt jest płyta magnezowa. Ten materiał wykończeniowy dostępny jest w trzech różnych wariantach. Zobacz, jakie są wersje płyt magnezowych i do jakich prac wykończeniowych można ich użyć.

Płyta magnezowa „Standard” – właściwości i zastosowanie

Pierwszym rodzajem płyty magnezowej oferowanej przez firmę Magnezyt jest produkt „Standard”. Ten materiał budowlany wykorzystywany jest przede wszystkim w pracach wykończeniowych, jakie przeprowadza się w obiektach mieszkalnych, administracyjnych oraz użyteczności publicznej. Niekiedy płyta „Standard” wykorzystywana jest też do wykańczania ścian i podłóg w obiektach przemysłowych. Specjalista z firmy Magnezyt podkreśla, że:

Płyta magnezowa „Standard” może być używana w obiektach o zróżnicowanym mikroklimacie. Można jej używać w pomieszczeniach suchych oraz wilgotnych. W tym drugim przypadku trzeba jednak pamiętać o tym, aby była ona wtedy właściwie zabezpieczona.

Płyta magnezowa tego typu używana jest np. w miejscach publicznych, gdzie wymaga się zwiększonej wytrzymałości np. na uderzenia, a także w budynkach o zwiększonych wymogach sanitarno-epidemiologicznych. Do nich zalicza się między innymi szkoły, restauracje, hotele czy też zakłady medyczne.

Czym wyróżnia się płyta magnezowa „Premium”?

Kolejnym produktem wykończeniowym oferowanym przez firmę Magnezyt jest płyta magnezowa „Premium”. Ten materiał wykończeniowy przeznaczony jest do stosowania wewnątrz obiektów budowlanych o charakterze mieszkalnym, administracyjnym, publicznym oraz przemysłowym. Takie płyty używane są do wykończenia ścian, układania podłóg, tworzenia ścianek działowych oraz podwieszanych sufitów. Płyty „Premium” oferowane przez firmę Magnezyt nadają się idealnie dla pomieszczeń wilgotnych i mokrych. Z tego względu używa się ich np. w nieocieplonych piwnicach, garażach i magazynach. Warto podkreślić, że płyta magnezowa „Premium” to świetny materiał wykończeniowy w miejscach, gdzie ogromne znaczenie ma odporność na ogień i substancje żrące. Ponadto płyta ta może być użyta jako wykończenie kominków i pieców.

Co warto wiedzieć o płycie magnezowej „Fasad”?

Firma Magnezyt ma w swoim asortymencie trzeci typ, a mianowicie płyty magnezowe „Fasad”. Przeznaczone są one do realizacji zewnętrznych prac wykończeniowych. Najczęściej tworzy się z nich elewacje wentylowane, tynkowe systemy docieplenia elewacji, szalunki tracone, podłoża pod pokrycia dachowe. Pracownik firmy Magnezyt dodaje, że płyty „Fasad” idealnie nadają się do prac wykonywanych w budownictwie szkieletowym o drewnianym lub metalowym szkielecie, a także w budownictwie monolitycznym oraz jako podłoże dla różnych metod wykończenia elewacji.

Opracowanie:

Magnezyt Polska Sp. z o.o.

Warszawa , Wańkowicza 4A lok. 32

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas