Artykuł sponsorowany Jakie prace ziemne wykonać podczas budowy domu?

Jakie prace ziemne wykonać podczas budowy domu?

Budowa domu i zagospodarowanie działki wokół niego polega nie tylko na sporządzeniu projektu architektonicznego i uzyskaniu odpowiednich dokumentów, lecz także na wykonaniu pewnych robót ziemnych. Bez ich przeprowadzenia nie byłoby możliwe rozpoczęcie budowy, położenie instalacji, a nawet urządzenie miejsca odpoczynku na działce. Jakie prace ziemne trzeba wykonać przed budową domu i w jej trakcie?

Czym są prace ziemne?

Prace ziemne to wszystkie działania podejmowane przez ekipę budowlaną lub wyspecjalizowana firmę obejmujące grunt. Zaliczają się do nich między innymi: wyrównanie terenu, kopanie stawów i oczek wodnych, odwierty pod ogrodzenia, wyburzenia i rozbiórki oraz wykopy pod przyłącza, szamba i fundamenty. Do robót ziemnych stosuje się przeważnie sprzęt taki jak: koparki, spycharki, ładowarki i wywrotki. Bardzo często wykorzystuje się mini koparki, które poradzą sobie na przykład z wykopaniem niewielkich oczek wodnych lub w przeciwieństwie do dużych maszyn budowlanych zmieszczą się na niewielkiej przestrzeni. Prace ziemne muszą być poprzedzone przygotowaniem odpowiednich dokumentów i analizą gruntu oraz sprawdzeniem, czy teren nadaje się pod budowę domu.

Roboty ziemne przed budową domu

Po wytyczeniu miejsca, w którym ma stanąć dom i ustaleniu przebiegu fundamentów, należy usunąć humus, czyli wierzchnią warstwę ziemi roślinnej. Następnie można przystąpić do wykopania fundamentów. W zależności od występowania i poziomu wód gruntowych, warunków terenowych i rodzaju gleby fundamenty są kopane ręcznie lub małym sprzętem budowlanym. Raczej nie używa się ciężkiego sprzętu, który mógłby nie poradzić sobie w każdych warunkach. Prawidłowe wytyczenie fundamentów przełoży się później na postęp prac budowlanych, budowę domu, jakość robót budowlanych i wykończeniowych oraz bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Pozostałe prace ziemne

Wykopy fundamentów są jednymi z wielu pracami ziemnymi wykonywanymi przed budową domu. Znajdują się w ofercie firmy handlowo-usługowej Pawła Filipiaka Pawex znajdującej się w miejscowości Ropa w województwie małopolskim. Firma świadczy inne usługi budowlane w okolicy, w tym na terenie Gorlic i Nowego Sącza. Oferuje wykopy pod różnego typu przyłącza i szamba, odwierty pod ogrodzenia, kopanie stawów i oczek wodnych oraz wyrównywanie terenu. Prace ziemne wykonywane przed budową domu nie są jedynymi, które ta małopolska firma może zrealizować. Warto zamówić kompleksowe usługi, dzięki którym właściciel będzie mógł ogrodzić działkę i ją zagospodarować.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas