Artykuł sponsorowany Jakie prace wchodzą w zakres usługi białego montażu?

Jakie prace wchodzą w zakres usługi białego montażu?

Instalacja wodna znajduje się w każdym domu i mieszkaniu w bloku. Wygoda i zadowalający efekt wizualny łazienki w dużej mierze zależą od poprawnego zainstalowania wszelkich urządzeń sanitarnych. Jaki zakres prac obejmują tak bardzo popularne ostatnimi czasy usługi białego montażu? Czy każdy może przeprowadzić montaż sanitariatów, czy lepiej zlecić ja fachowcom?

Biały montaż od podstaw

Białym montażem nazywamy czynności, które trzeba wykonać celem podłączenia armatury łazienkowej, a także zlewu, baterii kuchennej w kuchni. Samodzielne ich podłączenie może skończyć się kapiącym kranem, krzywo osadzoną umywalką, czy też innymi mało estetycznymi potknięciami montażowymi, których nie da się ukryć nawet najdroższymi dodatkami. Lepiej zatem postawić na doświadczoną firmę remontowo-budowlaną, dla której prace wykończeniowe to nie pierwszyzna. Jest to istotne, szczególnie gdy zdecydowaliśmy się na stworzenie np. zabudowy wanny. Poprawnie wykonany biały montaż uwzględni w tym przypadku dostęp do zaworów lub możliwość napraw serwisowych bez rozkuwania ściany. Przykładem może być firma Usługi Remontowo Budowlane Artur Mozolewski.

Istotą dobrze wykonanych prac podłączenia umywalki, wanny, brodziku, sedesu i innych elementów ceramicznych, w tym armatury kończącej instalacje ciepłej i zimnej wody, jest dostosowanie sposobu ich montażu do miejsca prowadzonej usługi. W momencie, gdy ma być również zainstalowana kabina prysznicowa, należy pamiętać, że do zadań firmy, będzie należało nie tylko odpowiednie osadzenie samego prysznica, ale także szyb i drzwi. Biały montaż w mieszkaniu przebiega bowiem inaczej niż w domu jednorodzinnym.

O czym trzeba pamiętać podczas prac białego montażu?

Podczas instalacji wodnej, należy pamiętać, by dobrać odpowiednie modele armatury łazienkowej, a także użyć właściwego rodzaju uszczelek, taśm izolacyjnych, fug czy też silikonów. Uzupełnieniem usług białego montażu powinno być układanie płytek ceramicznych. Podłączanie sanitariatów mogą przeprowadzać zarówno firmy z branży hydraulicznej, jak i budowlano-wykończeniowej. Jednak jak wiadomo, tylko te drugie są w stanie zagwarantować, że prace instalacyjne nie wpłyną na estetykę wykończenia łazienki. Glazurnictwo nie jest oczywistą składową usług podłączania armatury łazienkowej. W drugą stronę jest zresztą podobnie. Nie każdy glazurnik wykona biały montaż. Z tego względu kluczową kwestią jest wybór odpowiedniej ekipy wykonującej usługi ogólnobudowlane.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas