Materiał Partnera Jakie prace czekają na nas podczas wykańczania wnętrz?

Jakie prace czekają na nas podczas wykańczania wnętrz?

Gdy budujemy własny dom lub przeprowadzamy się do nowego mieszkania, każdy już nie może doczekać się tego, jak będzie wyglądało nasze życie od tej chwili. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się nową przestrzenią, konieczne jest jej wykończenie, a prace budowlane z tym związane wcale nie należą do najłatwiejszych. Zwykle prace wykończeniowe lepiej powierzyć fachowcom z branży budowlanej. Tylko jakie prace są wtedy przeprowadzane?

Wstępne etapy wykańczania wnętrz

Jeśli budujemy dom jednorodzinny lub kupujemy mieszkanie bez żadnego wyposażenia, to przed nami jeszcze długa droga, abyśmy mogli tam zamieszkać. Prace wykończeniowe są bardzo ważne dla końcowego wyglądu czterech kątów, aczkolwiek od ich wykonania zależy też funkcjonalność obiektu. Wszelkie roboty zwykle dzielone są na poszczególne etapy. Jest to dość istotne, ponieważ w ten sposób unikniemy chaosu, a do tego będziemy mogli nanosić poprawki na bieżąco bez konieczności remontowania tego, co zostało już wykonane. Gdy kupiliśmy mieszkanie, z pewnością było ono w stanie deweloperskim. Oznacza to, że rozmieszczono w nim instalację elektryczną, gazową, wodną oraz kanalizacyjną. Poza tym ściany w takim mieszkaniu zwykle są już otynkowane lub pomalowane na biały kolor. Pozostałe prace czekają na nas. Jeśli stawiamy dom, wówczas wszystkie te prace musimy wykonać samemu i to od nich właśnie należy rozpocząć wykończenie pomieszczeń.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, warto zastanowić się nad tym, czy układ ścian w mieszkaniu nam odpowiada. To najlepszy moment na dokonanie poprawek, ponieważ później będą one bardziej kosztowne i pracochłonne. Dlatego przed przystąpieniem do prac wykończeniowych musimy dobrze znać własne potrzeby. Zmiany mogą też dotyczyć instalacji wodnej. W tym zakresie musimy zastanowić się, czy wykonane zostały wszystkie potrzebne nam przyłącza. Dla pewności sprawdźmy również instalację gazową oraz elektryczną. Jeśli wszystko nam odpowiada, można przejść do tynkowania ścian.

Roboty wykończeniowe na płaskich powierzchniach

Kolejny etap to wykończenie powierzchni płaskich. To, w jaki sposób zostaną one wykonane, zależy od naszych upodobań i możliwości. Na tym etapie montuje je np. oświetlenie punktowe, które następnie zostanie osadzone w suficie podwieszanym z płyt kartonowo-gipsowych. Ten etap prac to także tynkowanie sufitów, zaszpachlowanie ich oraz zagruntowanie. Te proste zabiegi sprawią, że ściany i sufity zostaną odpowiednio zabezpieczone i później będzie można je malować lub tapetować.

Po wstępnym przygotowaniu ścian możemy zająć się podłogą. W pokoju dziennym oraz w sypialni z pewnością największym uznaniem cieszą się parkiety lub panele podłogowe. Z kolei w kuchni i łazience zwykle kładziemy płytki ceramiczne. Montaż płytek oraz układanie paneli podłogowych to zadanie na pozór łatwe, jednakże w trakcie tej pracy można popełnić wiele błędów. Jeśli chcemy mieć wszystko zamontowane w dobry sposób, warto skorzystać z usług oferowanych przez Zakład Remontowo-Budowlany Marcin Harasim z Jeziorek w województwie podlaskim. Do pozostałych prac wykończeniowych zaliczamy wstawienie drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, wstawienie mebli kuchennych i armatury łazienkowej, a także ustawienie mebli w pokojach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas