Materiał Partnera Jakie powinny być drzwi wejściowe?

Jakie powinny być drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu lub mieszkania. Większość z nas przy ich wyborze kieruje się wyglądem oraz ceną. Istnieją jednak inne, równie ważne parametry, na które należy zwrócić uwagę. Drzwi wejściowe powinny zapewnić domownikom bezpieczeństwo, dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Niemniej ważny jest ich prawidłowy montaż. Jak wybrać drzwi wejściowe, by uniknąć rozczarowania?

Odporność na włamania

Drzwi wejściowe to bariera, która oddziela nasz dom od świata zewnętrznego. Nikt z nas nie życzy sobie, by ktokolwiek obcy wtargnął do budynku bez wcześniejszego zaproszenia. Niestety włamania się zdarzają, i to częściej niż byśmy tego chcieli. Z tego też względu drzwi wejściowe powinny być na tyle mocne, by uniemożliwić bądź choć utrudnić niecne zamiary rabusia. Producenci stosują więc stalowe konstrukcje w skrzydłach drzwiowych i ościeżnicach i dbają o to, by zawiasy były jak najwyższej jakości, by wyrwanie ich ze ściany było niewykonalne.

Do tego drzwi wejściowe powinny być wyposażone w trudne do sforsowania zamki. Nie traćmy jednak głowy i nie inwestujemy niepotrzebnie w bardzo drogie drzwi antywłamaniowe. Statystyki pokazują bowiem, że większość włamań dokonywana jest przez okna lub drzwi garażowe. Niemniej, warto zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny i  dokładnie przemyśleć zakup wybranego modelu drzwi wejściowych.

Drzwi, które zatrzymają ciepło wewnątrz domu

Jak informuje specjalista z firmy montażowej DK4Home – współczynnik przenikania ciepła w drzwiach wejściowych nie powinien być większy niż 1,5W(m2K). Z tego też względu ociepla się je wełną mineralną lub styropianem, które znane są ze swoich właściwości termoizolacyjnych. Dodatkowa warstwa materiału na drzwiach sprawia też, że lepiej tłumią one hałasy dobiegające z zewnątrz. Dzięki temu w domu jest i ciepło, i cicho. Należy pamiętać także o tym, że drzwi wejściowe powinny być dobrze uszczelnione. Zwykle problemem jest odpowiednie zabezpieczenie progu tak, by zimne powietrze nie wdzierało się do domu. Warto w tej kwestii zdać się na doświadczonego montażystę.

Czy drzwi wejściowe z szybą to dobry pomysł?

Przeszklone drzwi wejściowe zachwycają nas swoją estetyką. Przepuszczają do domu więcej światła, co pozwala lepiej doświetlić korytarz lub przedsionek. Jak najbardziej możemy pozwolić sobie na taki zakup pod warunkiem, że szyba w drzwiach będzie zbudowana z kilku warstw szkła i dodatkowo zostanie zabezpieczona specjalną folią. Takie drzwi znacznie trudniej uszkodzić, a więc nie będziemy musieli obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Opracowanie:

Dk4home Montaże Dawid Król

Rachowice , Wiejska 127B lok. 6

  • tel. 512 558 339

Podziel się