Artykuł sponsorowany Jakie podpory stosuje się do stropów?

Jakie podpory stosuje się do stropów?

Budowa stropów jest jednym z bardziej istotnych etapów wznoszenia niemal każdego budynku. Wylewanie stropów betonowych musi być poprzedzone przygotowaniem odpowiedniego deskowania. Dla stabilności szalunków należy zastosować solidne podparcie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie podpory stosuje się do stropów i jakie firm zajmują się ich wynajmem.

Dlaczego podparcie deskowania jest takie ważne?

Deskowanie jest tymczasową konstrukcją umożliwiającą wykonanie stropu żelbetowego. Mając na uwadze ogromny ciężar żelbetu, który dla stropu o grubości 20 cm wynosi ok. 500 kg na metr kwadratowy, deskowanie musi być dokładnie wykonane i solidnie podparte. Dzięki temu będzie stabilne i bezpieczne dla prowadzenia dalszych prac budowlanych. Do podpierania deskowania używa się specjalnych stempli budowlanych. Można je wypożyczyć w wyspecjalizowanych firmach, które zajmują się wynajmem całych systemów deskowania. Jedną z prężniej działających jest firma Perbud z Warszawy, która oferuje wynajem deskowania, płyt szalunkowych i stempli budowlanych również w regionie Olsztyna.

Rodzaje podpór do stropów

Choć w tradycyjnym budownictwie stosuje się jeszcze podpory stropowe z belek lub okrąglaków drewnianych, to nie są one już używane przez profesjonalne firmy budowlane. Zdecydowanie bardziej preferują nowoczesne systemy deskowania, które gwarantują precyzję i pełne bezpieczeństwo, a także przyspieszają prace szalunkowe. Na szczególną uwagę zasługują podpory stropowe PEP-20, które wykonane są z wysokiej jakości rur stalowych ocynkowanych, odpornych na korozję. Dzięki temu można ich używać w trudnych warunkach. Zapewniają skuteczne i stabilne podparcie formy szalunkowej. Charakteryzują się znakomitymi parametrami – nośnością gwarantowaną 20,0 kN (wg EN1065 przy pełnym wysuwie) i wagą 15,9 kg. Wyposażone są w wysokiej jakości kutą nakrętkę regulacyjną z utwardzoną powierzchnią i z dwuzwojowym gwintem oraz w zintegrowaną podziałkę pokazującą całkowitą długość podpory.

Innym rodzajem podpór są bardzo lekkie, wykonane z aluminium podpory Multiprop. Mają regulowaną wysokość i stosunkowo niską wagę. Dostępne są w kilku wersjach długości. Cechują się dłuższą żywotnością niż podpory stalowe i mają samoczyszczący gwint,  szybkoobrotową nakrętką i wbudowaną taśmę pomiarową. Podpory MP są łatwe i wygodne w obsłudze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas