Artykuł sponsorowany Jakie piły nadają się do cięcia betonu?

Jakie piły nadają się do cięcia betonu?

Beton to bardzo popularny materiał budowlany. Płyty i bloczki wykonane z mieszanki wody, cementu i kruszyw mają twardą, odporną na uszkodzenia mechaniczne powierzchnię. Mimo to stosunkowo łatwo poddaje się ona obróbce mechanicznej pod warunkiem wykorzystania do tego celu specjalistycznych narzędzi. Chcesz dowiedzieć się, jakie piły najlepiej nadają się do przecinania betonu? Koniecznie zapoznaj się z treścią niniejszego artykułu.

Piły do betonu – najważniejsze informacje

Piły do betonu są urządzeniami służącymi do cięcia twardych materiałów. Przy pomocy tego typu urządzeń można efektywnie przycinać nie tylko płyty czy bloczki betonowe, ale także elementy wykonane z drewna, kamienia albo metalu. Funkcjonalna piła do betonu stanowi niezbędny element wyposażenia każdego placu budowy, a także warsztatu pracy.

Omawiane urządzenia można podzielić według różnych kryteriów. Biorąc pod uwagę sposób przycinania betonu, wyodrębnia się:

  • piły stołowe – zaopatrzone w diamentowe tarcze tnące oraz wiadro z wodą do chłodzenia i czyszczenia wspomnianego elementu; przy zakupie tego modelu zwraca się szczególną uwagę na maksymalną długość, głębokość oraz średnicę cięcia;

  • przecinarki tarczowe – artykuły zasilane elektrycznie, podobnie, jak modele stołowe, mają diamentowe tarcze tnące; standardowo wyposaża się je też w ogranicznik głębokości cięcia;

  • piły łańcuchowe – pilarki napędzane silnikiem spalinowym; wyposażone są w system usuwania zanieczyszczeń za pomocą wody;

  • piły widiowe – mają charakterystyczny kształt zębów, pomiędzy którymi znajdują się spiekane węgliki; ostrza takich modeli tępią się bardzo wolno.

Piły do betonu dzieli się też na modele elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Urządzenia zasilane prądem są szczególnie cenione za ekologiczność oraz wygodę stosowania.

Jak bezpiecznie korzystać z piły do betonu?

Zanim operator piły przystąpi do pracy, najpierw powinien pomyśleć o zapewnieniu sobie i innym przebywającym w pobliżu osobom bezpieczeństwa. Przed uruchomieniem urządzenia oferowanego przez takie firmy, jak MOWER, trzeba najpierw skontrolować stan techniczny modelu oraz zdecydować, jakiej głębokości powinny być wykonywane cięcia. W trakcie pracy należy zabezpieczyć twarz, oczy i ręce przed odpryskującymi odłamkami. Służą do tego specjalne rękawice i okulary.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas