Artykuł sponsorowany Jakie parametry wziąć pod uwagę podczas wynajmu rusztowania? Sprawdź opinię specjalistów z firmy Lapis?

Jakie parametry wziąć pod uwagę podczas wynajmu rusztowania? Sprawdź opinię specjalistów z firmy Lapis?

Prace związane z remontem lub czyszczeniem elewacji, czy też z konserwacją systemu rynnowego wymagają wykorzystania solidnego rusztowania. Wielu wykonawców decyduje się na jego wypożyczenie, co ma oczywiście swoje uwarunkowania praktyczne i ekonomiczne. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej opcji, warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne. Chodzi oczywiście o to, aby konieczne do zrealizowania zadania mogły zostać wykonane tak bezpiecznie, jak tylko to możliwe. Z jakimi zatem informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Wynajem rusztowań – co z obciążeniem maksymalnym?

W zdecydowanej większości przypadków rusztowania wykorzystywane są podczas prac elewacyjnych. To właśnie dzięki tym konstrukcjom roboty dotyczące docieplania, termomodernizacji, malowania, tynkowania, czy też naprawy mogą zostać wykonane sprawnie, precyzyjnie i z zachowaniem należytej ostrożności. Wykonawca podejmujący się tego typu zleceń powinien zadbać o to, aby maksymalne obciążenie wynajmowanego rusztowania nie było mniejsze niż 200 kg/m2. Nieco inaczej cała sprawa wygląda w sytuacji, w której zakres prac wymusza przechowywanie na podestach różnego rodzaju materiałów budowlanych.

Tutaj konieczne mogą okazać się nowoczesne rusztowania, których obciążenie maksymalne metra kwadratowego będzie aż trzykrotnie większe. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Lapis, konstrukcje takie – choć pozwalają zadbać o kwestie bezpieczeństwa – mają jednak swoje ograniczenia. Stosowane pomosty są krótsze, a liczba poziomów przeznaczonych do pracy musi być mniejsza. Dlatego też przed wyborem konkretnego rusztowania, swoją decyzję warto skonsultować z fachowcami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytanie techniczne i pomogą wybrać optymalną opcję. Co jeszcze warto wiedzieć?

Rusztowanie a systemy mocowania

Bardzo ważnym parametrem decydującym o jakości rusztowania jest również wykorzystany system mocowania poszczególnych elementów. Obecnie można spotkać się z 3 głównymi rozwiązaniami technologicznymi. Pierwszym z nich są tzw. połączenia zapadkowe, których największą zaletę stanowi szybkość montażu. Warto jednak wiedzieć, że nie zapewniają one wyjątkowo dobrej sztywności konstrukcji. Druga opcja to połączenia klinowe. Zapewniają one optymalną sztywność rusztowania, aczkolwiek ze względu na konieczność wykorzystania specjalistycznych narzędzi, ich montaż trwa dłużej. Trzecią dostępną propozycją są łatwe w poziomowaniu łączenia zaciskowe.

Na którą z propozycji się zdecydować? Trudno pokusić się o jednoznaczną odpowiedź na tak postawione pytanie, ponieważ wszystko uzależnione jest od wielu różnorodnych czynników. Poszukując kompleksowego wsparcia w tym zakresie, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Lapis. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na atrakcyjne warunki współpracy, jak i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Fachowcy zapewniają także szeroko zakrojone doradztwo techniczne. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas