Artykuł sponsorowany Jakie panele podłogowe najlepiej imitują beton?

Jakie panele podłogowe najlepiej imitują beton?

Beton to od wielu sezonów jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Betonowe, surowe powierzchnie nadają wnętrzom charakteru. Jeśli marzysz więc o nich na swoich podłogach, powinieneś wiedzieć, że nie musi się to wiązać z twardością i chłodem tego materiału. Wystarczy, że w tym celu dobierzesz odpowiedni rodzaj paneli podłogowych imitujących beton.

Rodzaje paneli, które doskonale imitują beton

Poszukując paneli podłogowych, które do złudzenia będą imitowały surowe, betonowe posadzki warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich dwa rodzaje. Pierwsze z nich to panele laminowane. Ich bazę stanowi płyta HDF, a wierzchnią warstwę stanowi bardzo twardy laminat, są wyborem tańszym i często bardziej praktycznym z uwagi na większą grubość. Drugi rodzaj paneli podłogowych, które pozwalają cieszyć się wszystkimi zaletami betonowych powierzchni we wnętrzach, jednocześnie z wykluczeniem ich wad są z kolei panele winylowe. Podobnie jak laminat - doskonale imitują one wygląd betonu, a do tego są wodoodporne co pozwala na ich zamontowanie nawet w łazience.

Zalety zastosowania paneli imitujących beton

Za zastosowaniem paneli imitujących beton, które znaleźć można między innymi w ofercie sklepu internetowego z panelami podłogowymi Home Floors przemawia wiele zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim materiał ten doskonale odzwierciedla wygląd naturalnych betonowych posadzek. Jednocześnie w odróżnieniu od nich nie jest „zimny” i tak twardy, jak one. Dzięki temu pozwala stworzyć modne aranżacje wnętrz, wciąż cechujące się przytulną atmosferą.

W jakich wnętrzach sprawdzą się panele podłogowe imitujące beton?

Popularność paneli podłogowych imitujących beton wynika przede wszystkim z obecnych trendów aranżacyjnych. Zgodnie z nimi podłogi wykończone za pomocą tego materiału doskonale sprawdzą się:

  • we wnętrzach zaaranżowanych w stylu industrialnym i loftowym, gdzie doskonale będą komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia wykonanymi na przykład z metalu czy drewna,

  • w łazienkach, gdzie będą stanowić ciekawą i niebanalną alternatywę dla klasycznych płytek podłogowych,

  • w kuchniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym oraz skandynawskim, w których ich szara kolorystyka bardzo dobrze komponuje się z innymi kolorami, takimi jak biel, czerń czy beż.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas