Artykuł sponsorowany Jakie możliwości daje nowoczesny system inteligentnego domu? Sprawdź usługi firmy Poul-Team z Olsztyna!

Jakie możliwości daje nowoczesny system inteligentnego domu? Sprawdź usługi firmy Poul-Team z Olsztyna!

Inteligentny budynek to hasło, które wzbudza niemałe zainteresowanie inwestorów wznoszących m.in. domy jednorodzinne. Systemy tego typu pozwalają bowiem na niezwykle proste kontrolowanie poszczególnych elementów wyposażenia obiektu, a także jego dokładne zabezpieczenie. Należy jednak pamiętać o właściwym dopasowaniu całego układu do preferencji użytkownika – jakie dokładnie możliwości daje inteligentny dom? Poznaj usługi firmy Poul-Team z Olsztyna!

Wygodne kontrolowanie natężenia światła w pomieszczeniach

Oświetlenie poszczególnych pomieszczeń w domu to kwestia niezwykle ważna. Światło naturalne i sztuczne pozwala bowiem na komfortowe korzystanie z wnętrz, nadaje im też odpowiedni nastrój oraz podkreśla aranżację. W domach wyposażonych w system inteligentnego budynku sterowanie światłem jest proste i wygodne. Użytkownik może wybrać dokładnie, w jaki sposób ma zostać oświetlone konkretne pomieszczenie, dopasowując także natężenie sztucznego światła. Bezprzewodowe jest również sterowanie wszelkiego rodzaju osłonami okiennymi.

Rolety, zasłony, markizy – to właśnie one odpowiadają za poziom światła naturalnego wpuszczanego do wnętrz domu. Także i jego natężenie można kontrolować właśnie dzięki systemowi inteligentnego budynku. Montażem takich układów zajmuje się firma Poul-Team z Olsztyna, która w tym zakresie proponuje nowoczesne, dopasowane do preferencji klienta rozwiązania. Umożliwiają one nie tylko sterowanie oświetleniem i osłonami okiennymi, ale także wieloma innymi elementami wyposażenia domu. Jakimi dokładnie?

Bezpieczeństwo w inteligentnych budynkach

System inteligentnego domu może być uzupełniony również możliwością sterowania ustawieniami klimatyzacji. Dzięki temu ogrzewanie pomieszczeń lub ich schładzanie jest efektywne i działa w sposób zgodny z oczekiwaniami użytkowników budynku. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie bezpieczeństwa. Ochrona domowników jest kwestią priorytetową dla większości inwestorów, dlatego decydują się oni na zintegrowanie systemu inteligentnego domu z układami odpowiadającymi za zabezpieczenie posesji i budynku.

W ten sposób właściciel obiektu może kontrolować to, co dzieje się na jego działce oraz we wnętrzu domu poprzez sterowanie monitoringiem. Jeżeli natomiast system alarmowy wykryje niepożądane działania, natychmiast powiadomi użytkowników inteligentnego domu, a także odpowiednie służby. W ten sposób można skutecznie ochronić siebie i najbliższych przed włamaniami oraz kradzieżą. System inteligentnego domu daje zatem bardzo duże możliwości w zakresie kontrolowania budynku mieszkalnego i dobrze jest wdrożyć go w wariancie kompleksowym.

Usługi firmy Poul-Team

Firma Poul-Team z Olsztyna od wielu lat specjalizuje się w usługach instalacyjnych. Pracownicy wykonają instalacje inteligentnego domu, instalacje centralnego ogrzewania, alarmowe, elektryczne, odgromowe, telewizji przemysłowej i wiele innych. Zapewniają kompleksową obsługę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Wykonają także pomiary elektryczne i ogrody. Zakres usług jest szeroki i zdecydowanie warto podjąć się współpracy, aby mieć pewność, że każde zlecenie zostanie zrealizowane w sposób profesjonalny. Zachęcamy!

Opracowanie:

Poul-Team Paweł Woźniak

Olsztyn , Jagiellońska 51 lok. 4

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter