Materiał Partnera Jakie korzyści daje docieplenie domu?

Jakie korzyści daje docieplenie domu?

Docieplenie domu to opcja, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych i innych obiektów. To zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę przyszłe korzyści. Główną zaletą są niższe rachunki za ogrzewanie - oszczędności mogą sięgnąć nawet pięćdziesiąt procent, choć oczywiście wiele zależy od rodzaju systemu dociepleniowego i redukcji mostków termicznych.

Docieplenie budynku - co możesz zyskać?

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, główną zaletą, jaką daje docieplenie domu, są oszczędności w domowym budżecie. Oto inne korzyści:

  • Korzystny mikroklimat. Docieplony dom to mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia wilgoci lub rozwoju grzybów - te z kolei są powiązane z niektórymi problemami zdrowotnymi, np. chorobami układu oddechowego.

  • Większa trwałość elewacji. Odpowiedni system ociepleniowy jest trwały i zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

  • Ekologia. Decydując się na docieplenie domu, przyczyniasz się w pewnym stopniu do walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Jakie są materiały ociepleniowe?

Obecnie na rynku jest wiele najróżniejszych materiałów ociepleniowych, jednak do najpopularniejszych niezmiennie należy wełna mineralna i styropian.

Wełna mineralna posiada mnóstwo zalet: znakomicie ociepla, jest elastyczna i sprężysta, cechuje się dużą odpornością na ściskanie i rozciąganie, a także działanie substancji chemicznych. Dzięki temu, że jest paroprzepuszczalna, zapewnia dobry mikroklimat w pomieszczeniach. Równie dobre właściwości zapewnia styropian - stabilizuje procesy cieplno-wilgotnościowe w ścianach, jest łatwy w montażu i transporcie, odporny na uszkodzenia, w dodatku jest przyjazny dla środowiska i zdrowia człowieka.

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Jest wiele miejsc, przez które „ucieka” ciepło z domu. Są to m.in. okolice okien i drzwi, połączenie balkonu ze stropem, ściany piwnic. Aby zminimalizować straty ciepła, warto pomyśleć o uszczelnieniu tych miejsc, jeszcze na etapie budowy domu. Jeśli ocieplasz dom już wybudowany, warto wymieć okna i drzwi na modele termoizolacyjne. Redukcję pozostałych mostków cieplnych warto omówić ze specjalistą budowlanym.

Kompleksowe usługi budowlane

Aby materiały ociepleniowe spełniły swoją funkcję, powinny być odpowiednio zamontowane. Docieplenie budynku wbrew pozorom nie jest proste, dlatego to zadanie warto powierzyć dobrej firmie budowlanej, takiej jak Budom Firma Budowlana Joanna Kubicka. Firma działa od ponad 20 lat, co pozwoliło na zdobycie dużego doświadczenia i zaufania klientów. Budom świadczy kompleksowe usługi budowlane, m.in.: remonty, modernizacje, wykończenia, rozbiórki budynków, czy też nadzór budowlany. Atutami firmy są wysoka jakość świadczonych usług, indywidualne podejście do klienta i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:

Budom Firma Budowlana Joanna Kubicka

Jelenia Góra , Wojewódzka 3g

Podziel się