Artykuł sponsorowany Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w każdym domu?

Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w każdym domu?

 Nawet jeśli nie jesteśmy zapalonymi majsterkowiczami czy ogrodnikami, w naszym domu z pewnością przyda się zestaw elektronarzędzi, których będziemy używać do wykonania niezbędnych napraw oraz innych prac w obejściu. Oto lista, dzięki której nie zapomnimy o żadnym z nich.

Wiertarka

To urządzenie najlepiej kojarzy się z terminem „elektronarzędzia” – stanowi ono jeden z podstawowych elementów wyposażenia garażu. Przyda się zarówno w jednorazowych sytuacjach, jak i podczas większych remontów.

Jej głównym zadaniem jest wiercenie głębokich otworów w ścianach oraz tworzywach, np. drewnie, można jej jednak użyć na kilka innych sposobów. Po zamontowaniu mieszadła przyda się na przykład do przygotowania zaprawy gipsowej lub betonowej – wyjaśnia specjalista z firmy Rolmasz.

Wkrętarka

Wiele osób myli wkrętarkę z wiertarką. Wkrętarki również mogą być wykorzystane do wykonywania otworów, jednak ich głównym zadaniem jest – również zgodnie z nazwą – montowanie wkrętów. Z dużym powodzeniem można zastąpić przy ich pomocy cały zestaw śrubokrętów i użyć w takich pracach, jak składanie mebli czy sprzętu AGD. Dzięki regulacji momentu obrotowego nadają się idealnie nawet do prac wymagających wysokiej precyzji i delikatności. Są również stosunkowo lekkie, co znacznie ułatwia pracę z nimi.

Pilarki

Pilarki tarczowe wykorzystywane są do cięcia szerokiej gamy materiałów, w tym drewna, tworzyw sztucznych, metali, płyt. Elementem tnącym jest w nich zębate ostrze o kolistym kształcie. Występują w dwóch wariantach – stacjonarnym i mobilnym. Wariant mobilny wyposażony jest w niewielki silnik oraz przenośny stół.

Wyrzynarka

Podobnie jak pilarka, wyrzynarka stosowana jest do cięcia materiałów – różnicę stanowi jej konstrukcja zapewniająca dużo większą precyzję pracy. Używa się jej w takich pracach jak przycinanie blatów kuchennych oraz innym elementów drewnianych, które posłużą następnie do konstruowania mebli. W zależności od zastosowanego brzeszczotu, wyrzynarka może być również stosowana do cięcia innych materiałów, np. płyt gipsowych.

Różne rodzaje zasilania

Każde elektronarzędzie możemy znaleźć w kilku wariantach – jedną z różnic może być zasilanie. Tych wyróżniamy trzy rodzaje.

  • Spalinowe – dotyczy np. pilarek. Urządzenie do pracy potrzebuje paliwa – tego typu zasilanie jest wygodne i wysoce efektywne, jednak dość kosztowne.
  • Zasilanie sieciowe – urządzenia zasilane w ten sposób wymagają podłączenia kablem do sieci elektrycznej. Jest to tania metoda zasilania, jednak w dużym stopniu ogranicza naszą mobilność. Należy uważać, by nie przeciąć kabla.
  • Zasilanie akumulatorowe – dotyczy m.in. wkrętarek i innych niewielkich narzędzi. Urządzenia zasilane bateriami są wygodne w użyciu, należy jednak pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatorów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas