Artykuł sponsorowany Jakie drzwi garażowe sprawdzą się w danej firmie?

Jakie drzwi garażowe sprawdzą się w danej firmie?

Bramy wjazdowe produkowane są w kilku rodzajach, dzięki czemu odpowiedni model można dobrać do każdego przedsiębiorstwa. W jakich firmach sprawdzą się modele rolowane, a w jakiej segmentowe lub uchylne? Wyjaśnienie znajduje się w tym krótkim przewodniku po drzwiach garażowych.

Gdzie montować bramy wjazdowe zwijane w rolkę?

Wiele przedsiębiorstw ma swoje siedziby w miejscach, w których trudno o dodatkową powierzchnię do otwarcia drzwi. Rozwiązaniem dla nich są niezajmujące przestrzeni konstrukcje rolowane. Zbudowane są cienkich podłużnych płyt wykonanych z tworzywa sztucznego, metalu lub drewna. Po uruchomieniu napędu kolejne dość luźno spasowane części nawijają się na rolkę i chowają w kasecie umieszczonej nad wejściem do garażu. Kompaktowa forma sprawia, że zyskały dużą popularność. Tego typu bramy wjazdowe montuje się m.in. w publicznych garażach.

Zwijane w rolkę drzwi równie dobrze sprawdzą się w przedsiębiorstwie. Takimi modelami w szczególności warto się zainteresować, będąc właścicielem firmy mieszczące się w niewielkich budynkach. Dzięki takiej bramie nie marnuje się ani centymetr przestrzeni, co pozwala w pełni wykorzystać niskie i ciasne światło garażu. Z tego rodzaju konstrukcji zadowolone będą osoby prowadzące m.in. małe serwisy samochodowe oraz warsztaty naprawy różnorakiego sprzętu. Rolowana brama to dobry wybór także dla dużych przedsiębiorstw. Takie drzwi można zamontować w garażu, w którym pracownicy parkują samochody.

W jakiej firmie lepsze będą segmentowe drzwi wjazdowe?

Modele zwijane w rolkę są bezkonkurencyjne w ilości zajmowanego miejsca. Nie oznacza to jednak, że pozostałe typy bram wjazdowych należy z góry skreślić. Warte uwagi są konstrukcje segmentowe. Tak jak rolowane składają się z mniejszych podłużnych części. Są jednak szersze i nie chowają się w pojemniku. Kolejne fragmenty podnoszone są dzięki prowadnicy, która zamontowana jest po bokach wejścia i nad nim. W ten sposób brama znajduje się płasko przy suficie, a pozostałą przestrzeń w całości można wykorzystać. Taki mechanizm nie zastawia ani wewnętrznych ścian garażu, ani miejsca na zewnątrz.

Największą zaletą bram segmentowych jest ich uniwersalność. Równie dobrze sprawdzają się w małych zakładach pracy, jak i wielkich magazynach, fabrykach czy hurtowniach. Wystarczy przeznaczyć niewykorzystywaną do niczego powierzchnię sufitu na montaż szyn, po których będą poruszać się segmenty. Co więcej, segmenty wykonuje się z różnych materiałów, także ze szkła. Dzięki temu bramy tego typu nadają się do dużych hal wymagających jak najlepszego doświetlenia. Profesjonalne konstrukcje przemysłowe tworzy się z odpornego na zarysowania i stłuczenia szkła, dzięki któremu zachowują pierwotne właściwości i wygląd przez wiele lat.

Które przedsiębiorstwa mogą wybrać uchylne bramy wjazdowe?

Oprócz konstrukcji złożonych z wielu części do firmy kupić można bramy wjazdowe wykonane z jednego płata materiału. Cechą wspólną z drzwiami segmentowymi jest podnoszenie na prowadnicach. W tym jednak przypadku potrzeba więcej miejsca na otwarcie, ponieważ w trakcie ruchu skrzydło wystaje poza obrys wejścia. Z tego też powodu modele uchylane można montować jedynie w miejscach, w których jest przynajmniej 1 m wolnej przestrzeni przed garażem. Trzeba również zostawić odpowiednio dużą powierzchnię pod sufitem, by całe skrzydło zmieściło się wewnątrz.

W zamian za te niedogodności dużo się jednak zyskuje. Lita konstrukcja lepiej izoluje pomieszczenie od chłodu z zewnątrz. Przyczyna jest prozaiczna – brak szpar, które są w drzwiach złożonych z mniejszych lub większych segmentów. Dodatkowo to jedyny typ bram garażowych, który może mieć podwójne wejście. Dzięki temu duży wjazd można otwierać tylko w celu zaparkowania samochodu. Z kolei małe drzwi przydadzą się, gdy wystarczy np. do środka schować rower. Taki model bramy sprawdzi się w każdej firmie. Wystarczy, by przed wejściem było wystarczająco dużo miejsca na jej podniesienie. Pod tym względem jednolita uchylana płyta jest lepsza niż wymagające miejsca drzwi otwierane na zewnątrz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas