Artykuł sponsorowany Jakie dodatkowe akcesoria wykorzystywane są w wycieraczkach obiektowych?

Jakie dodatkowe akcesoria wykorzystywane są w wycieraczkach obiektowych?

Wycieraczki obiektowe wykorzystywane są w biurach, szpitalach i wielu innych miejscach. Większość z pozoru niczym się nie różni. Jednak to, że wiele z nich wygląda podobnie, wcale nie oznacza, że mają te same właściwości. W zależności od potrzeb mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej podniosą ich efektywność. Jakie dodatki są szczególnie polecane i w czym jeszcze mogą być pomocne? O tym w dalszej części artykułu.

Dodatkowe wkłady czyszczące

Szczególnie polecane do wycieraczek ażurowych, które można stosować wewnątrz budynków oraz na zewnątrz. Są to zazwyczaj nylonowe szczoteczki, które bardzo dobrze zdrapują z butów błoto, śnieg i usuwają nagromadzony piasek. Te znajdujące się w ofercie producenta wycieraczek Unimat, występują w różnych kolorach, dzięki czemu mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Za najbardziej skuteczne wkłady czyszczące uważa się właśnie wspomniane powyżej nylonowe w postaci trzyrzędowych szczotek. Ponieważ im większe jest zagęszczenie włosia, tym lepiej radzą one sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, bo ich siła czyszcząca jest większa.

Ramy najazdowe – komfort i bezpieczeństwo

Pisząc o polecanych akcesoriach do wycieraczek, nie sposób nie wspomnieć o ramach najazdowych. Wpływają one bezpośrednio na bezpieczeństwo osób korzystających z wycieraczek obiektowych, ponieważ utrzymują ją w jednym miejscu. Użytkownicy, nie są narażeni na potknięcia i poślizgnięcia, co w sezonie jesienno-zimowym mogłoby się zdarzać nagminnie. Profile najazdowe można stosować z różnymi rodzajami wycieraczek. Montuje się je na krańcach wycieraczek, a ich wymiary muszą być dostosowane do wysokości maty. Wytwarzane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są odporne na natężony ruch, wszelkie obciążenia oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Stanowią także dodatkowe usztywnienie wycieraczki i skutecznie zapobiegają jej przesunięciu.

Akcesoria do montażu

Akcesoria do wycieraczek obiektowych to również różne elementy niezbędne do ich prawidłowego montażu. Najczęściej są to: mocny klej, wkręty lub kołki rozporowe. Klej powinien być odpowiednio dobrany pod konkretne rozwiązanie. Stosowany jest zazwyczaj wtedy, gdy powierzchnia, na której ma być położona wycieraczka, jest śliska i gładka. Wykorzystuje się go także do gumowych profili. Natomiast do mocowania metalowych ram zbudowanych z profili najazdowych używa się wkrętów. Jak zachodzi taka potrzeba, stosuje się oba powyższe rozwiązania. Żeby nie dopuścić do szybkiego zużywania się wycieraczek, na ich końcach stosuje się specjalne zaślepki.

Opracowanie:

Unimat Fabryka Wycieraczek

Poznań , Pokrzywno 10a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas