Artykuł sponsorowany Jaką blachę na dach wybrać?

Jaką blachę na dach wybrać?

Wybór dachu nie należy do najprostszych, jednak bardzo popularnym rozwiązaniem jest po prostu blacha. Nadaje się ona do budynków, gdzie ciężki dach nie jest potrzebny, lub nawet nie jest wskazany. Do wyboru masz wiele rodzajów blach, jednak tym razem postaramy się przybliżyć te najbardziej popularne, czyli blachodachówkę oraz blachę trapezową, które można bardzo często spotkać na polskich dachach, na praktycznie każdym osiedlu.

Blacha trapezowa

Blachy trapezowe wykonywane są z różnych materiałów, takich jak stal, stal ocynkowana, stal malowana i specjalna stal pokryta mieszanką cynku i aluminium. Poza tym są jeszcze droższe blachy, takie jak miedziane oraz tytanowe, które nie wymagają od użytkownika żadnych konserwacji, więc pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, w zamian za wyższą cenę. Blacha trapezowa może być też wykonana z różnego rodzaju ulepszonych blach, np. blach kwasoodpornych. Można je też kupić w różnych fakturach, matowe czy metaliczne, a od tych parametrów będzie zależeć również ich cena ostateczna. Blacha trapezowa jest również tańsza niż blachodachówka, pozwala też zaoszczędzić sporo pieniędzy na montażu, ponieważ nie jest on tak skomplikowany. Blacha trapezowa z tego też powodu wybierana jest tam, gdzie nie jest potrzebny modny wygląd, a po prostu trzeba coś zrobić najmniejszym kosztem - sale produkcyjne, tańsze garaże, magazyny, różnego rodzaju hale. Nowoczesne domy również nie powinny być “ozdabiane” blachą trapezową, ponieważ to kompletnie nie jest odpowiednie połączenie, szczególnie te budowane w eleganckim, dworkowym stylu. Pasuje jednak do dachów dwuspadowych, gdzie dom może przypominać nowoczesną stodołę - takie trendy aktualnie panują.

Blachodachówka

Blachodachówka sprawdzi się świetnie w przypadku tradycyjnych domów, można bez trudu kupić ją o takim wzorze, w którym będzie przypominać dachówkę ceramiczną czy drewno, a zatem przy odrobinie cierpliwości damy radę dopasować ją niemalże do każdego budynku. Wyglądają świetnie położone w stylu zakopiańskim, według tradycyjnej architektury. Blachodachówki również możemy otrzymać w wielu kolorach oraz fakturach, matowych i z połyskiem. Wykonywane są z tych samych materiałów co blachy trapezowe, a zatem ze stali, stali malowanej, ocynkowanej, pokrytej mieszanką cynku oraz aluminium, blachy wykonanej z aluminium oraz z miedzi i tytanu.

Gdybyś miał jakieś pytania odnośnie wyboru dachówek, oraz chciałbyś uzyskać pomoc profesjonalistów z zakresu montażu blachodachówek lub montażu blachy trapezowej, skontaktuj się z Pokrycia Dachowe Joachim Moskała.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas