Artykuł sponsorowany Jak zdemontować stare płytki z terakoty lub glazury?

Jak zdemontować stare płytki z terakoty lub glazury?

Nieważne jaki jest powód usuwania płytek – praca przy instalacjach grzewczych, elektrycznych czy po prostu chęć zmiany wystroju. Wykonanie tej czynności jest sporym wyzwaniem. Warto sięgnąć po pomoc fachowców, którzy szybko i dokładnie oczyszczą powierzchnię podłóg lub ścian z płytek. Warto wiedzieć, jakie narzędzia są w tym względzie najbardziej pomocne i jak powinny przebiegać poszczególne etapy prac.

Odpowiednie narzędzie to podstawa

Jak w każdej pracy, również podczas usuwania płytek dobór narzędzi ma ogromne znaczenie. Dawniej stosowano przede wszystkim młotek i stalowy przebijak oraz wspomagano się łomem. Jednak zadanie można wykonać dużo szybciej, jeśli zastosuje się młotowiertarkę z funkcją skuwania. Skuwanie glazury i terakoty za pomocą tego narzędzia  będzie ekspresowe i precyzyjne. Fachowcy z pewnością będą obsługiwać się nim bardzo sprawnie. Korzystają z młotowiertarek o dużym momencie obrotowym, co pozwala poradzić sobie z naprawdę twardymi płytkami. Można także zdecydować się na młot elektryczny, którego przeznaczeniem jest wyłącznie kucie.

Gdy już pora rozpocząć działanie

Skuwanie płytek odbywa się wśród dużej ilości kurzu i odłamków. Należy zabezpieczyć wyposażenie pomieszczenia oraz pobliski korytarz i ubrać stosowną odzież. Najłatwiej będzie rozpocząć od rozbicia płytek na mniejsze części, które później będzie się usuwać za pomocą narzędzi. Bez wątpienia płytki podłogowe będą stawiały znacznie większy opór niż ścienne. Nie zawsze remont ma dotyczyć całego wnętrza. Jeśli płytki mają być usunięte tylko z ziemi, to zadanie nie będzie trudne. Natomiast gdy mowa o terakocie czy glazurze na ścianie, trzeba przyłożyć dużą uwagę do zabezpieczania podłóg i skuwania równolegle, by nie uszkodzić powierzchni. Gdy już wszystkie płytki zostaną zdjęte, na powierzchni nadal pozostanie klej. Można go usunąć tak jak płytki lub zeszlifować odpowiednimi narzędziami.

Jak ułatwić sobie zadanie?

Podczas usuwania płytek można przez przypadek uszkodzić ścianę. Profesjonaliści z firmy usługowo-budowlanej Piotra Truszyńskiego podkreślają, iż wieloletnie doświadczenie wpływa na szybkość oraz jakość wykonywanych prac. Warto korzystać z usług fachowców, aby nie spowodować nieplanowanych uszkodzeń i szybko zakończyć remont. Z pewnością po skończonej pracy zostanie dużo gruzu, który nie może być wyrzucany do odpadów zmieszanych. Tu ponownie przyda się pomoc zewnętrznej firmy – warto zamówić kontener, którego zawartość zostanie wywieziona przez usługodawcę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas