Materiał Partnera Jak zbudować dom krok po kroku?

Jak zbudować dom krok po kroku?

Kiedy mamy wystarczającą ilość pieniędzy i zdecydujemy się na budowę własnego domu od podstaw, to musimy liczyć się z tym, iż jest to nie tylko długotrwały, ale również wymagający proces. Budowa domu opiera się na kilku ściśle następujących po sobie etapach, gdzie należy wykonać wiele różnych zadań, które warto zlecić profesjonalnej firmie. W artykule postaramy się przedstawić budowę domu krok po kroku, a także zalety zatrudnienia do tego specjalistów.

Etapy budowy domu od podstaw

Początkowym etapem, jeżeli chodzi o budowę domu, jest doprowadzenie go do tak zwanego stanu surowego otwartego. Pierwszym zadaniem, jakie przed nami stoi, jest w tym momencie wykopanie odpowiedniej wielkości otworu w ziemi (po uprzednim odmierzeniu wszystkiego) i wylanie fundamentów oraz ich uzbrojenie. Do wylania fundamentów niezbędna będzie nam odpowiednia mieszanka betonu, a co za tym idzie również betoniarka. W tym momencie powstają także zewnętrzne ściany obiektu oraz więźba dachowa. Drugi etap sprowadza się do doprowadzenia obiektu do stanu surowego zamkniętego, który polega na ułożeniu poszycia dachowego oraz zamontowaniu elementów stolarki okiennej i drzwi wejściowych do domu.

Kolejnym z etapów budowy domu jest tak zwany stan deweloperski, w którym to specjaliści z firmy G&a Systems Corporation Sp. z o.o. pomogą nam przy stworzeniu podziału pomieszczeń wewnątrz budynku chociażby poprzez budowę ścian z płyt gipsowo-kartonowych bądź bloczków gipsowych. Na tym etapie montuje się również instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz gazową, a także łączy się je z zewnętrznymi przyłączami należącymi do miejskich dostawców. Nie należy tutaj również zapominać o wylaniu podłóg oraz izolacji budynku. Etap finalny budowy domu, czyli stan pod klucz opiera się z kolei na różnego rodzaju pracach wykończeniowych związanych chociażby z malowaniem ścian, układaniem podłóg czy montażem niezbędnych elementów wyposażenia kuchni bądź łazienki.

Dlaczego budową domu od podstaw powinni zająć się fachowcy?

Zgodnie z tym, o czym wspomnieliśmy na wstępie naszego artykułu, budowa domu jest procesem wymagającym od nas wielu rzeczy. Przede wszystkim, aby rozpocząć jakąkolwiek budowę, musimy zgromadzić niezbędny do tego sprzęt budowlany taki jak betoniarki, rusztowania, koparko-ładowarka oraz inne tego typu maszyny i narzędzia, które niewątpliwie posiadają sprawdzone firmy budowlane. Przy budowie domu równie ważnym czynnikiem jest doświadczenie, którym dysponują specjaliści z tej branży, ponieważ pozwoli ono na szybkie uporanie się z wszelkimi problemami występującymi w trakcie prowadzenia prac. Zatrudnienie firmy budowlanej to również oszczędność naszego cennego czasu, który musielibyśmy poświęcić na codzienne wykonywanie prac na placu budowy naszego wymarzonego domu.

Opracowanie:

G&a Systems Corporation Sp. z o.o.

Zielona Góra , Anieli Krzywoń 5 lok. 11

  • tel. 531 075 587

Podziel się