Artykuł sponsorowany Jak wyposażyć zakład ślusarski

Jak wyposażyć zakład ślusarski

Otwierasz zakład ślusarski i zastanawiasz się, jak go wyposażyć? Zacznij od podstawowych, niezbędnych narzędzi i sukcesywnie dokup nowe, bo szerszym zastosowaniu. Twoim wyznacznikiem powinna być jakość, a nie cena. Nie warto oszczędzać na narzędziach - to one ułatwiają twoją pracę i sprawiają, że jest wydajna.

Jakość a nie ilość

Kupując wyposażenie do zakładu ślusarskiego mimowolnie najbardziej przyglądamy się cenie. Koszt zakupu podstawowych narzędzi ślusarskich jest duży. To najbardziej odczuwalny wydatek w pierwszym okresie funkcjonowania firmy, kiedy nie mamy jeszcze stałych, wysokich dochodów z realizacji zleceń. Przychodzi wówczas pokusa, by zdecydować się na tańsze warianty. W dłuższej perspektywie możemy wiele stracić na takim podejściu.

Dlaczego warto zainwestować w narzędzia wysokiej jakości, nawet jeśli są droższe od tych przeciętnych? Po pierwsze, są bardziej wytrzymałe dzięki zastosowanym do produkcji materiałom. Dzięki nim okres użytkowania może wynosić nawet kilka lat. Po drugie, są niezawodne. Wybierając narzędzia z wyższej półki masz pewność, że nie zepsują się w trakcie użytkowania, stawiając cię tym samym w kłopotliwym położeniu przed klientem. Każda awaria sprzętu kosztuje cię dodatkowy nakład czasu - na znalezienie zamiennika bądź zakup nowego egzemplarza. Od jakości narzędzi, na jakich pracujesz, zależy sprawny czas realizacji zlecenia, co przekłada się na zadowolenie klienta. Produkty znanych producentów nie bez powodu cieszą się dużą renomą. Po trzecie, najważniejszym priorytetem w każdym zakładzie niezależnie od jego specjalizacji, powinno być bezpieczeństwo pracowników. Wadliwe narzędzia są jedną z najczęstszych przyczyn wypadków przy pracy.

Specjaliści z firmy Azet, zajmującej się wyposażaniem warsztatów, radzą, aby w przypadku  bardzo ograniczonego budżetu na wyposażenie zakładu, kupić mniej narzędzi, ale dobrej marki. To inwestycja na lata, która się zwraca.

W co warto zainwestować na początku

W pierwszej kolejności kupmy: młotki, komplet śrubokrętów, nóż z wymiennymi ostrzami, wkrętaki, przecinaki, piły do metalu. W przypadku tych narzędzi warto zainwestować w całe komplety. Prace ślusarskie wymagają zastosowania narzędzi w różnych rozmiarach i wariantach. Niezbędne są też sprzęty pomiarowe, takie jak: kątowniki i poziomice. Trudno wyobrazić sobie bez nich zakład ślusarski.

Poza podstawowymi narzędziami ślusarskimi, służącymi do awaryjnego otwierania zamków na wyposażeniu ślusarza powinny się znaleźć również:

  • gwintowniki
  • otwornice
  • frezy
  • wytrychy
  • szlifierki
  • pilniki
  • klucze
  • grantowniki.

Przydają się one do mniej standardowych prac, które w zawodzie ślusarza zdarzają się wcale nie tak rzadko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas