Artykuł sponsorowany Jak wykonuje się przeciski pod drogami?

Jak wykonuje się przeciski pod drogami?

Przeciski wykopowe to otwory wykonywane pod drogą, torami kolejowymi, czy ciekami wodnymi, bez naruszania struktury nawierzchni. Powstają przy wykorzystaniu specjalnej technologii bezwykopowej podczas różnego rodzaju prac instalacyjnych lub budowlanych. Prace te muszą przebiegać z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa oraz obowiązujących norm technicznych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jakim celu oraz jak wykonuje się przeciski pod drogami.

W jakim celu wykonuje się przeciski pod drogami?

W niektórych przypadkach podczas podłączania różnego rodzaju sieci, przeprowadzenie rur musi przebiegać pod powierzchnią drogi. Technologia bezwykopowa, która pozwala na wykonanie tego typu instalacji bez naruszania nawierzchni, polega na stworzeniu specjalnych otworów pod drogami, czyli przecisków. Dotyczy to sieci:

  • telekomunikacyjnej,

  • wodociągowej,

  • kanalizacyjnej,

  • gazowej,

  • energetycznej,

  • ciepłowniczej.

Przeciski pod drogami pozwalają na uniknięcie problematycznej rozbiórki drogi związanej z ich instalacją, która jest bardzo kosztowana oraz czasochłonna.

W jaki sposób wykonuje się przeciski pod drogami?

Przeciski pod drogami przeprowadza się bez ingerencji w strukturę drogi. Wykorzystuje się w tym celu specjalną maszynę, która umożliwia precyzyjne wykonanie otworu o określonej średnicy. Sprzęt te można stosować na krótkich i długich odcinkach, bez zapadania się nawierzchni po zakończeniu robót. Tego typu pracami zajmują się wykwalifikowani i doświadczeni operatorzy. Profesjonalne usługi wykonania przecisków pod drogami oferuje m.in. przedsiębiorstwo wodociągowe MADE z Łodzi.

Jakie są zalety przecisków pod drogami?

Wykonanie przecisków pod drogami jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod wykopowych. Technologia bezwykopowa jest stosunkowo mało inwazyjna, a urządzenie, jakie wykorzystuje się w tym celu, nie wytwarza uciążliwego hałasu o dużym natężeniu. Przede wszystkim przeciski pod drogami pozwalają jednak uniknąć kosztownej rozbiórki i ponownej budowy drogi, która wiąże się z wieloma niedogodnościami. Wykonanie przecisków pod drogami to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie przeprowadzenie tradycyjnych prac wykopowych jest zbyt problematyczne. Posiada wiele zalet, a jedną z nich jest niska inwazyjność inwestycji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas