Artykuł sponsorowany Jak wygląda remont łazienki?

Jak wygląda remont łazienki?

Największym wyzwaniem w czasie remontu mieszkania jest renowacja łazienki. Problematyczna jest sytuacja, w której mamy jedną łazienkę, w dodatku nigdy nie remontowaną. Wymiany wymagają wtedy płytki, instalacje, armatura. Mając na uwadze czas trwania i gruntowne prace, remont łazienki jest przeprowadzany w mieszkaniu najrzadziej. Szczególnie istotne w renowacji tego pomieszczenia jest kafelkowanie, a także tzw. biały montaż.

Na czym polega biały montaż?

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskuje innowacyjna usługa, znana jako biały montaż. Wiele osób zapewne nie zna jeszcze tego zagadnienia. Jest ono związane z wykańczaniem wnętrz łazienki, a bywa, że również kuchni. Od białego montażu zależy późniejszy wygląd naszego pomieszczenia, dlatego korzystają z niego wielbiciele nowoczesnych mieszkań. Ich celem jest piękne i wyjątkowe wnętrze łazienki.

W skład białego montażu wchodzą prace hydrauliczne, które mają na celu podłączenie określonych sanitariów do instalacji doprowadzającej ciepłą oraz zimną wodę. Ów nowoczesna usługa sprawia, że najpotrzebniejsze sprzęty są fachowo zamontowane, a wykonanie wszelkich prac jest bezpieczne, funkcjonalne, a także estetyczne.

Biały montaż obejmuje podłączenie umywalek, brodzików, wanien, sedesów i innych elementów ceramicznych. Nie tylko zdobi wnętrze, ale również gwarantuje mieszkańcom wysoki stopień bezpieczeństwa. Liczy się tu przede wszystkim doświadczony fachowiec, a także właściwy dobór: uszczelek, fug, taśm izolacyjnych i silikonów.

Kafelkowanie łazienki – na czym polega?

Kafelkowanie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu, można z łatwością utrzymać czystość, ze względu na proste mycie. W łazience nie gromadzi się woda i nie rozwijają się mikroorganizmy (np. grzyby). Układanie płytek wymaga zachowania prawidłowych zasad układania płytek ceramicznych: impregnacji ścian (w szczególności w obszarze prysznica), użycia silikonu sanitarnego i szczelnych, nienasiąkliwych fug, np. epoksydowych.

Płytki w łazience są rozwiązaniem praktycznym i estetycznym. W dzisiejszych czasach wybór jest ogromny, dlatego trudno znaleźć wzorcowy sposób układania kafelków w pomieszczeniach. Powinno się podejmować decyzję w oparciu o analizę parametrów pomieszczenia. Łazienki zazwyczaj mogą być różne: wąskie i wysokie, wąskie i niskie, przestronne i wysokie, posiadające skosy lub charakteryzujące się niecodziennym układem ścian. Nasz ostateczny wybór powinien być oparty na zasadach kompozycji i praw optyki.

Remont łazienki jest intensywnym przedsięwzięciem, dlatego powinien go wykonać doświadczony fachowiec, taki jak Dariusz Marciniak Glazurnictwo Premium, z siedzibą w Łodzi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas