Artykuł sponsorowany Jak wygląda proces projektowy dróg firmy Ims Projekt?

Jak wygląda proces projektowy dróg firmy Ims Projekt?

Każda inwestycja niezależnie od położenia i zaawansowania technologicznego wymaga sporządzenia planu jako pierwszego etapu całego procesu. Firma Ims Projekt specjalizuje się w realizacji projektów z zakresu dróg. Poznaj, jakie są poszczególne obowiązki zakładu oraz dlaczego powinni zajmować się nimi ludzie z pasją do architektury.

Od projektu po budowę dróg

Mogłoby się wydawać, że wszelkie jezdnie są jednymi z najprostszych elementów architektury publicznej, jeśli chodzi o projektowanie. Nic bardziej mylnego bowiem muszą one przestrzegać pewnych zasad, którymi kierują się architekci przy sporządzaniu planu prac budowlanych.

Z racji tego, że po drogach poruszają się miliony osób, powinny one być na tyle bezpieczne i szerokie, aby nie stwarzały zagrożenia. Jeśli chodzi o realizację projektu, zawiera ona poszczególne części. Między innymi jest zestawiony cały kosztorys inwestycji oraz wszelkie specyfikacje techniczne niezbędne dla budowlańców.

Nadzór budowlany przez tę samą firmę projektową

Zazwyczaj firmy specjalizujące się w projektowaniu jakichkolwiek elementów budowlanych oferują także nadzór budowlany. Nic dziwnego, bowiem specjaliści na przykład z Ims Projekt będą mogli na bieżąco dokonywać wszelkich zmian, jeśli zajdzie taka konieczność.

Tak samo, jeśli chodzi o wsparcie przy budowie dróg. Nie zawsze wszystkie kwestie są jasne i pracownicy realizujący ją korzystają z konsultacji z architektami. Nadzór przyczynia się także do dotrzymania ustalonych wcześniej terminów danej inwestycji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter